29-11-2019

Sukcesy w wodzie uczniów SP1

Nasi uczniowie pływają i wygrywają nie tylko indywidualnie, ale i też drużynowo, wykazując się wspaniałymi umiejętnościami pływackimi. W dniu 19.11.2019 w Lubaniu odbył się finał powiatowy w pływaniu dziewcząt i chłopców klas VII - VIII.

19-11-2019

Uczniowie lubańskiej Jedynki poznają ludowy sposób postrzegania świata w widowisku Dziady

W dniu 18 listopada Teatr Współczesny z Krakowa na scenie MDK w Lubaniu zaprezentował uczniom lubańskich szkół spektakl „Dziady” na kanwie utworu Adama Mickiewicza. Uczniowie klas 7 i 8 lubańskiej „Jedynki” również uczestniczyli w tym wydarzeniu.

19-11-2019

Elitarny certyfikat dla lubańskiej Jedynki

Od 15 lat należymy do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia - właśnie po raz kolejny odebraliśmy certyfikat.

17-11-2019

Podsumowanie projektu "Jak wyzbyć się myślenia Kłapouchego".

W październiku uczniowie klasy ósmej podsumowali swoją pracę w ramach realizowanego projektu profilaktycznego „Jak wyzbyć się myślenia Kłapouchego” podczas dwudniowego wyjazdu w góry.

17-11-2019

Finał powiatowy w koszykówce dziewcząt.

Dnia 7 października 2019 na obiektach hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu, odbył się Finał Miejsko- Powiatowy Piłki Koszykowej- dziewcząt (rocznik 2005 i młodsze).

17-11-2019

Finał powiatowy w koszykówce chłopców

Dnia 23 października 2019 w Szkole Podstawowej w Smolniku, odbył się Finał Powiatowy Piłki Koszykowej 3-osobowej, rocznika 2008 (czyli klas piątych ). Nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły, którzy po wyrównanych pojedynkach zdobyli brązowy medal.

„Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” - z udziałem uczniów z SP1

Fundacja Studio Wschód i TVP Polonia pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty zorganizowały kolejną X edycję letniej akcji ratowania polskich cmentarzy niszczejących za wschodnią granicą pod hasłem „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”.

Laureatki Miejskiego Konkursu Plastycznego

Idea patriotyzmu w filarze tradycji niepodległościowych naszego narodu, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa to elementy, które są szczególnie podkreślane w listopadzie w niemal każdej polskiej szkole.

Widowisko z okazji Dnia Niepodległości w SP1

11 listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

W Krainie Eksperymentów

W dniu 05 listopada 2019 r. już kolejny raz gościliśmy w naszej szkole zespół ludzi z pasją i doświadczeniem - „Krainę Eksperymentów” nauk matematyczno - przyrodniczych Laboratorium Młodego Naukowca z Uniwersytetu w Zielonej Górze.