Przedszkola

22-09-2015

Przedszkolaki przykład dają i tez swoje święto mają

W Przedszkolu Miejskim nr 1 w poniedziałek obchodzono Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, ustanowiony uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

20-09-2015

PRZEDSZKOLAKI W KSIĄŻKOBUSIE

W minionym tygodniu dzieci z grupy IV Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu uczestniczyły w wyjątkowym przedsięwzięciu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lubaniu. Otóż tego dnia na lubańskim trecie zagościł kolorowy Książkobus wydawnictwa Media Rodzina, który podróżując po Polsce prezentuje najnowsze wydanie „Piotrusia Pana" w znakomitym tłumaczeniu mistrza słowa Andrzeja Polkowskiego i z pięknymi ilustracjami, których autorem jest Quentin Gréban.

19-09-2015

Przedszkolaki sprzątają świat

Tradycyjnie co roku włączamy się  z dziećmi do akcji "Sprzątania Świata", by od najmłodszych lat uczyć zasad dbania o środowisko.  Najmłodsze dzieci  z chęcią i radością włączyły się do akcji by posprzątać "naszą Ziemię". Co prawda maluszki sprzątały nasz ogród przedszkolny, ale starsze dzieci zbierały śmieci w okolicy Przedszkola. Akcja odbyła się w formie zabawy , dzieci dowiedziały się, że należy dbać o przyrodę, chronić ją, by korzystać z jej uroków. Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda. To wpajamy maluchom od najmłodszych lat.

19-09-2015

WIZYTA PANI POLICJANT W PRZEDSZKOLU

Dnia 16 września 2015 roku w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Lubaniu odbyło się spotkanie przedszkolaków z panią policjantką Powiatowej Komendy Policji w Lubaniu – nadkomisarz Dagmarą Hołod.

17-09-2015

Z wizytą u Piotrusia Pana

W piątek 11.IX. 2015r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły specjalnie oklejony, kolorowy autobus z wnętrzem zamienionym w bajkowy świat.

17-09-2015

Jedzie pociąg z daleka

Gdy pierwszego września nas wychowankowie wrócili z wakacji to w przedszkolnym ogrodzie czekała na nich WIELKA niespodzianka - POCIĄG.

16-09-2015

WITAMY PO WAKACJACH

1 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny 2015/2016. Po letnim odpoczynku, żegnając słoneczne plaże, górskie potoki i wakacyjne przygody, z radością rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

11-09-2015

Poznajemy świat

Dzieci z grupy I i II podczas pierwszych plastyczno-technicznych zajęć poznawały świat przez stymulację wielozmysłową, aby wywołać konkretne wrażenie i odczucia . Patrzyły , słuchały , dotykały , wąchały produkty z których zrobiona była z udziałem dzieci masa z mąki i oliwki dla niemowląt. Maluszki bardzo chętnie uczestniczyły w tego rodzaju aktywności dzięki ,której tworzyły różne formy plastyczne. Powstały zatem przeróżne formy plastyczne - pierwsze dzieła dzieci. Maluszkom bardzo spodobały się tego typu zajęcia z " zaczarowaną masą" , były aktywne i twórcze .

02-07-2015

Wycieczka do Dinoparku

Dzieci z PM 5 w Lubaniu uczestniczyły w wycieczce do Dinoparku w Szklarskiej Porębie.Przeżyły tam wiele atrakcji, między innymi przeszły ścieżką edukacyjną, podziwiały rekonstrukcje naturalnej wielkości dinozaurów. Obserwowały scenerię pięknego lasu - widziały stare drzewa i w czuły się w klimat z przed milionów lat. Korzystały z wielu placów zabaw, piaskownic, widziały wioskę indiańską, oraz obejrzały film w 6 D. Wycieczka zorganizowana została z okazji zakończenia roku szkolnego w grupie VI.

29-06-2015

Pożegnania nadszedł czas.

W Przedszkolu Miejskim nr 5 odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Program artystyczny zaprezentowały starszaki idące do szkoły . Piosenki i tańce oraz wiersze były dowodem wdzięczności za edukację , troskę , opiekę i przyjazną atmosferę. Interesujące wydarzenia z życia przedszkolnego pozostaną na trwałe w pamięci całej społeczności placówki . Na pamiątkę ukończenia przedszkola dzieci otrzymały dyplomy oraz upominki . Wszyscy cieszymy się z przejścia naszych absolwentów na kolejny etap edukacji .