Invest in Lubań

Lubię Lubań

Miasto

11-07-2020

W hołdzie ofiarom ludobójstwa na Kresach

11 lipca 2020 r. w Lubaniu odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.

10-07-2020

Rusza remont mostu i kładki dla pieszych na Siekierce

Wyłoniono wykonawcę na remonty mostów i kładek miejskich. Prace rozpoczną się 13 lipca naprawą mostu przy ul. Łużyckiej, tuż obok firmy Imakon.

13-07-2020

Spotkanie na „kwisowym szczycie”

Lipiec otworzyło posiedzenie absolutoryjne Związku Gmin „Kwisa”, które tym razem odbyło się w Lubaniu.

Oświata

26-06-2020

Zakończenie roku szkolnego jakiego jeszcze nie było

W piątek, 26 czerwca zakończył się rok szkolny. Z powodu epidemii COVID-19, był inny niż wszystkie dotąd. O formie i terminie odbioru świadectw przez uczniów zdecydowali dyrektorzy szkół. Jak wyglądało tegoroczne rozdanie świadectw w lubańskich podstawówkach?

19-06-2020

Zdalna szkoła plus - dodatkowe 54 tys. złotych na laptopy dla uczniów

Po raz drugi, nasze miasto otrzymało dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem udało się zakupić 23 laptopy za kwotę 54 tys. złotych w ramach programu „Zdalna szkoła+”.

Kultura i sport

14-07-2020

Twórczo i ze wsparciem

Kolejna inicjatywa otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania".

14-07-2020

Ruszyła kampania promująca turystykę #OdkryjDolnyŚląsk

Dziewięć niesamowitych atrakcji, dziewięć intrygujących haseł, a wszystko przedstawione na bilbordach rozsianych po Dolnym Śląsku i największych miastach Polski – tak Dolny Śląsk zachęca do odkrywania swoich tajemnic. Za nami inauguracja nowej kampanii promocyjnej regionu.