Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-01-2016

Choć świąteczny czas już za nami, w Lubaniu można było jeszcze raz poczuć atmosferę tamtych dni, uczestnicząc w „Kolędowaniu u Bukowińczyków.”

Z tego powodu, 23 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, zebrało się grono słuchaczy.
Odbywający się po raz siódmy coroczny przegląd kolęd i pastorałek nie zawiódł nikogo.
Organizatorami „Kolędowania u Bukowińczyków” był Miejski Dom Kultury w Lubaniu, Fundacja Bukowińska „Bratnia Pomoc w Lubaniu oraz Zespół „Echo Bukowiny” z Lubania. Impreza odbyła się pod patronem honorowym Arkadiusza Słowińskiego Burmistrza Miasta Lubań.
Na scenie pojawiło się 11 zespołów z Lubania i okolic. Gościnnie wystąpiły u nas „Wrzosy” z Rzepina, „Polne Kwiaty” z Zaręby, „Fudżijamki” z Proboszczowa, „Winne Grona” z Zielonej Góry, „Kapela Pogranicze” ze Studnisk, „Podgrodzianki” z Raciborowic oraz „Harmonia” z Nowogrodźca. Nie mogło również zabraknąć, znanych i lubianych w Lubaniu, miejscowych grup śpiewaczych, takich jak Echo Bukowiny, Złote Nutki czy Maksymilianki. Każdy zespół otrzymał dyplom i pamiątkowy upominek. Spotkanie zakończyła zwyczajowa świąteczna biesiada, podczas której śpiewano nie mniej niż na scenie.
Niespodzianką tegorocznego spotkania była wręczona „Echu Bukowiny” brązowa odznaka zespołowa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr za szczególne osiągnięcia w uprawianiu kultury muzycznej w amatorskim ruchu artystycznym. To w pełni zasłużone wyróżnienie przekazał kierownikowi chóru Janowi Gule prezes Zarządu Dolnośląskiego Oddziału PZCHiO Andrzej Drozdowicz.
(ŁCR)
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...