11-04-2017

W dniu 6 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 4 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Lubaniu społeczność szkolna wraz z nauczycielami przygotowała wieczornicę pt. „Ta, która zaufała…”

Program uroczystości obejmował: Pasję oczami Św. Marii Magdaleny oraz montaż słowno – muzyczny z wykorzystaniem wierszy księdza Wacława Buryły, piosenek w wykonaniu koła muzycznego i gitarowego, tańca uczennic z klasy 2c i tekstów własnych, do pisania których posłużyły dostępne źródła informacyjne (strona internetowa miasta Lubań, broszury, ulotki tematyczne).

Zebrana w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej publiczność w ciszy i w skupieniu obejrzała przedstawienie i nagrodziła artystów gorącymi brawami. Owacje na stojąco trwały kilka minut.

Pani Dyrektor Marzena Tomczyk podziękowała za przybycie przedstawicielom władz miejskich, dyrektorom placówek oświatowych, siostrom Magdalenkom z podopiecznymi, rodzicom i wszystkim, którzy znaleźli czas na uczestnictwo w wieczornicy. Gorąco podziękowała młodym artystom i ich opiekunom oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zorganizowanej w związku z nadaniem naszemu miastu patronatu Św. Marii Magdaleny i zaprosiła na słodki poczęstunek.

Autorkami scenariusza były: pani Beata Kwiecińska i pani Jolanta Klatka, a współpracowały z nimi: Dorota Brzezowska, Mariola Grzesińska, Katarzyna Wergieluk i Jarosław Mleczak.

Jesteśmy przekonani, że pełna wzruszeń historia męki i śmierci Chrystusa, delikatny pląs wdzięcznych dziewczynek do utworu „Jesteś bohaterem” oraz pogodne wiersze i piosenki na długo zostaną w pamięci naszych gości. Mamy również nadzieję, że przedstawienie wprowadziło wszystkich w nastrój zbliżających się Świąt Wielkanocnych i pozwoliło na chwilę zadumy.

Dorota Brzezowska