29-11-2019

Trudno sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez Pluszowego Misia. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem największych sekretów i tajemnic. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Miękki, puchaty i taki z łatką - najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i bohater wielu książek i filmów dla dzieci Pluszowy Miś obchodzi swoje święto 25 listopada. W tym roku nasza szkoła  włączyła  się również w obchody tego misiowego święta.  Wielka misiowa impreza, rozpoczęła się w tygodniu poprzedzającym święto. W tym czasie nasza biblioteka przeżyła prawdziwą inwazję pluszaków  przeistaczając się w istną  „MISIOWĄ KRAINĘ".  Wystawa  liczyła   ok.200 przytulanek przyniesionych przez dzieci. Startowały one w najróżniejszych kategoriach, między innymi: Misia Modnisia, Misia Seniora, Najmniejszego oraz Największego Misia.  Misie były obiektem ogromnego zainteresowania licznie odwiedzających bibliotekę uczniów.  Na zakończenie  misiowej zabawy zwycięzcy otrzymali  dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Świętowanie  Dnia Misia miało na celu popularyzację biblioteki w środowisku szkolnym, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz integrację społeczności uczniowskiej.       Główną ideą tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości, jakimi są przyjaciel, miłość, ciepło i dzieciństwo. Z tymi słowami łączy się właśnie Pluszowy Miś – przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa.

A.Ch.