19-02-2020

Wychowankowie naszej świetlicy w ostatnim tygodniu przed zimowym wypoczynkiem uczestniczyli w cyklu zajęć o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych.

Podczas zajęć zostały poruszone i omówione tematy bezpiecznego:

- poruszania się po drodze;

- przebywania samemu w domu;

- spędzania wolnego czasu;

- korzystania z Internetu;

- zawierania znajomości z nieznajomymi osobami w świecie realnym i cyberprzestrzeni.

Dzieci omawiały wspólnie z wychowawcami jak unikać zagrożeń i bezpiecznie wypoczywać       w czasie wolnym od zajęć szkolnych oraz jakich zasad należy przestrzegać podczas zabaw na śniegu i lodzie. Wychowankowie zostali uczuleni na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w Internecie i w życiu codziennym. Podkreślono, że nie można im ufać ani też wierzyć we wszystko, co o sobie mówią. Za pomocą filmów edukacyjnych zaprezentowano zagrożenia czyhające w różnych miejscach i sytuacjach oraz sposoby ich unikania.

W czasie zajęć czytelniczych uczniowie w grupach czytali i analizowali opowiadania zawarte   w cyberporadniku dla dzieci i dorosłych pt. „SKO-wicz bezpieczny w sieci”.

Podsumowaniem zajęć był quiz wiedzy o bezpieczeństwie, który dzieci rozwiązały bardzo dobrze oraz wykonanie pracy plastycznej pt. „Moje bezpieczne ferie zimowe”.

Wszystkie te zajęcia miały na celu wyrobienie u uczniów odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych osób, a także propagowanie zdrowego i aktywnego sposobu spędzania czasu podczas zimowego odpoczynku.

I.K, M.R-K