Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-06-2020

Dnia 20 maja 2020 r. obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II. W wielu polskich szkołach planowane były różne uroczystości; podobnie miało być w naszej szkole. Z okazji tej uroczystości mieliśmy zaplanowanych wiele zadań, konkursów, projektów.

Obecna sytuacja zweryfikowała niektóre nasze pomysły, ale w miarę możliwości pragnęliśmy uczcić ten wyjątkowy dzień.

Nie mogliśmy spotkać się w szkole, dlatego w formie online mieliśmy możliwość wspólnego przeżywania 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Nasi uczniowie wzięli udział w projekcie papieskim on-line po hasłem „Mój dar na 100. urodziny Jana Pawła II”. Świętowaliśmy razem ten szczególny dzień. Zorganizowaliśmy prezentację o miejscach pielgrzymek wybitnego Papieża, odbyliśmy wirtualne wędrówki śladami Jana Pawła II i wspomnienia dotyczące tego niezwykłego człowieka. Uczniowie zapoznali się z historią życia Karola Wojtyły, poznali miejsca, w których żył i pracował.  Przybliżenie portretu osoby uważanej za  jedną z najbardziej wpływowych postaci XX wieku udało się dzięki doskonale zorganizowanym zajęciom on-line. Starsze klasy zapoznały się z przesłaniem wszechstronnie wykształconego humanisty i filozofa do młodych, z kolei młodsi – uczniowie klas trzecich - mogli wykonać tort lub laurkę dla Papieża. Wszyscy zaangażowali się w prace nad projektem na miarę swoich możliwości, jednocześnie będąc orędownikami poznanych prawd i wartości moralnych niepodważalnego autorytetu, którym jest Jan Paweł II.

Cały projekt trwał od 11 do 22 maja br. Z pewnością te działania jeszcze długo będą przypominać dorobek duchowy, kulturowy i społeczny Ojca Świętego, a słowa wypowiedziane przez papieża Polaka „Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem” staną się drogowskazem naszych uczniów w codziennym życiu.

Dziękujemy, że byliście razem w dniu 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II!

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...