Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
19-06-2020

W tym roku szkolnym zakończyła się już akcja „Kolorowe kredki”, dzięki której otrzymają one „nowe życie”, dziękujemy uczniom, którzy wspomogli naszą zbiórkę i zachęcamy do wsparcia w przyszłym roku szkolnym.

  Dzięki Wam otrzymaliśmy Certyfikat. Mimo, że obecna sytuacja spowodowała, że czas zbierania był bardzo krótki, to i tak udało nam się zebrać imponującą ilość.

  Przypominamy, na czym polega te wspaniałe, charytatywne przedsięwzięcie: „ Grupa dorosłych wolontariuszy zasiada do maszyn i z pozyskanych materiałów szyje kolorowe piórniki. Niektóre piórniki są dodatkowo ozdabiane przez wolontariuszy przepięknymi obrazkami. Piórniki zapełnione odrestaurowanymi kredkami są zawożone do szpitali, szkół przyszpitalnych i innych organizacji związanych z dziećmi. Kredki świecowe przetapiamy na tęczowe kredki w kształcie klocków, misi, serduszek itp. Drewniane kredki, które są w gorszym stanie, są przerabiane na kredkową biżuterię. Kredkowa biżuteria i inne przedmioty z kredek są przekazywane na różne aukcje charytatywne, wspierając zbiórki pieniędzy. Całą akcję wspiera Frosz, który jest przyjacielem dzieciaków. Nasza akcja jest akcją proekologiczną wspierającą recykling i uczącą dzieci ograniczania konsumpcyjnego stylu życia.”                                                                                                                                 

 M. R-K

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...