Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-08-2020

Fundacja Batorego zaprasza studentów I roku kierunków związanych z informatyką i nowymi technologiami do składania do 1 września wniosków do Funduszu Stypendialnego Grupy Pracuj. Fundusz oferuje stypendia na I rok studiów w wysokości 700 zł miesięcznie.

Fundusz jest skierowany wyłącznie do osób, które będą studiować (studia dzienne) na wydziałach związanych z informatyką i nowymi technologiami na następujących uczelniach:
- w Gdańsku: na Politechnice Gdańskiej,
- w Krakowie: na Akademii Górniczo-Hutniczej i na Uniwersytecie Jagiellońskim,
- w Lublinie: na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Politechnice Lubelskiej,
- w Poznaniu: na Politechnice Poznańskiej,
- w Rzeszowie: na Politechnice Rzeszowskiej,
- w Warszawie: na Uniwersytecie Warszawskim i na Politechnice Warszawskiej,
- we Wrocławiu: na Politechnice Wrocławskiej.

O stypendia mogą się ubiegać maturzyści zamierzający studiować na wymienionych powyżej uczelniach, którzy legitymują się zaangażowaniem społecznym w swoich środowiskach: wolontariat, samorząd szkolny, społeczności lokalna, (pożądana rekomendacja organizacji pozarządowej).

Fundusz oferuje stypendia w wysokości 700 zł miesięcznie wypłacane przez 10 miesięcy podczas pierwszego roku studiów (od września do czerwca), doradztwo w zakresie planowania przyszłej kariery zawodowej, pomoc w aklimatyzacji w mieście akademickim, w którym znajduje się uczelnia wyższa, do której przyjęty został stypendysta/stypendystka. Od 2016 roku Kapituła Funduszu przyznała stypendia 51 studentom na łączną kwotę 338 800 zł.

Więcej informacji/regulamin i wzór wniosku:
https://www.batory.org.pl/fundusze-powierzone/fundusz-stypendialny-grupy-pracuj/

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...