28-10-2020

W dniach 10-25 października odbył się Europejski Tydzień Kodowania - CodeWeek.

CodeWeek to społeczna inicjatywa , w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z kodowaniem. W ubiegłym roku Polska zajęła drugie miejsce, mamy ogromną nadzieję, że w tym roku zajmiemy równie wysoką pozycję.

Dzieci naszego Przedszkola przyłaczyły się do akcji CodeWeek. Dzięki materiałom i pomocom, które posiadamy nauczyciele grup mogli zorganizować ciekawe zajęcia, które przede wszystkim przyczyniają się do kształcenia i poszerzania kompetancji matematycznych naszych podopiecznych. Realizując Program Edukacyjny " Kodowanie na Dywanie"rozwijamy wśród dzieci kreatywne i logiczne myślenie, poszerzamy wyobraźnię orz samodzielność, przygotowujemy do nauki programowania. Najwazniejsze jednak jest to, że dobrze się przy tym bawimy :)