26-11-2020

Pluszowy miś – ulubieniec z dzieciństwa, powiernik wielu sekretów obchodzi swoje święto co roku 25 listopada. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną Dzień Pluszowego Misia przyjął w tym roku jednak nieco inny kształt.

25 listopada 1902 roku prezydent USA Teodor Roosevelt wybrał się z przyjaciółmi na polowanie, w czasie którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał opatrzenie i uwolnienie zwierzęcia, co zostało zilustrowane komiksem w waszyngtońskiej prasie. Jeden z czytelników, zainspirowany tym wydarzeniem, stworzył pluszową zabawkę dla dzieci w formie misia, którą nazwał Teddy Bear, nawiązując do imienia prezydenta. Tak też narodziła się angielska nazwa pluszowego misia (teddy bear). Ta wyjątkowa zabawka od blisko 120 lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych. Pluszowe misie służą za pocieszycieli, przyjaciół, a nawet poduszki, zostają bohaterami książek i trafiają na wielki ekran jako gwiazdy filmowe.      W

2002 roku pluszowy miś doczekał się także własnego święta, które obchodzone jest 25 listopada.

W tradycji naszej ,,dwójeczki”, w tym dniu  były wspaniałe zajęcia , zabawy, konkursy i oczywiście maskotki słodziutkich misiaczków. Z racji panującej sytuacji, wszystkie te wspaniałości przeniosły się do Internetu , tak że każdy mógł w swoim domu nacieszyć się i nabawić pluszową maskotką. Nie zabrakło jednak zajęć online, które pokazały jak dzieci wspaniale liczą, rysują , malują ,a nawet ćwiczą ze swoim misiem.

Niezmienne pozostanie jedno – radość najmłodszych.

,,Mały Samorząd”.