15-02-2021

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu, który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”.

Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

11 lutego b.r. dzień ten również świętowali uczniowie naszej szkoły w świetlicy szkolnej. Podczas zajęć nauczyciele omówili zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Lekcja została przeprowadzona w oparciu o filmy edukacyjne udostępniane na stronie internetowej www.sieciaki.pl. Podczas pogadanki z uczniami poruszane były tematy dotyczące:

- aktywności uczniów na portalach społecznościowych oraz zagrożeń związanych z zamieszczaniem na    profilach informacji oraz zdjęć,

– anonimowości,

– szanowania innych,

– uzależnienia,

– zagrożeń wynikających z korzystania z Internetu,

– pokazania korzyści wypływających z właściwego korzystania z Sieci.

Za pośrednictwem obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu chcieliśmy zwrócić uwagę na rolę użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska on-line. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas wydarzeń organizowanych w ramach DBI podkreśliliśmy możliwość wykorzystania Internetu przez dzieci i młodzież w nauce oraz formę twórczej rozrywki.

I.K., M.R-K