Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 1

Aktualności:

05-04-2013

Wyjazd do teatru

w dniu 4.04. dzieci 5 i 6-letnie miały okazję gościć w Teatrze w Jeleniej Górze, a przy okazji obejrzeć musical pt. "Przygody Rozbójnika Rumcajsa" Ernesta Brylla.

28-03-2013

"Zajączek"

Dzień 27marca 2013r. obfitował w Przedszkolu Miejskim nr 1 w mnóstwo niespodzianek. Jedną z nich było przedstawienie, które  personel przedszkola przygotował dla swoich Milusińskich pt. Wielkanocna Przygoda Zajączka.

Z powodu ciągle jeszcze panującej zimy, Wielkanocny Zajączek nie przybył do nas osobiście, lecz zostawił dzieciom ukryte w ogrodzie przedszkolnym w śniegu niespodzianki. Dzieci z przyjemnością udały się na ich poszukiwanie.

27-03-2013

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Dzieci z naszego przedszkola  zaczęły swoje przygotowania do Świąt Wielkanocnych od przygotowania  palemek wielkanocnych. 
 

25-03-2013

"Góra grosza"

Na przełomie grudnia i stycznia tego roku po raz kolejny przeprowadziliśmy akcję "Góra grosza" wspomagającą rodzinne domy dziecka. Zbiórka grosików cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród rodziców, dzieci i pracowników przedszkola.Okazało się, że co roku zbieramy więcej.Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji bardzo dziękujemy. Zebrana kwota została przekazana Fundacji "Nasz Dom". Jako potwierdzenie wzięcia udziału w tak szlachetnej akcji - jest dyplom, który otrzymaliśmy .

25-03-2013

"Naplotkowała sosna, że już się zbliża wiosna...."

Na przyjście nowej pory roku - Wiosny- przedszkolaki przygotowywały się przez kilka dni. Uczyły się piosenek, wierszy, wykonywały opaski na głowę, ubierały Marzannę.

10-03-2013

Spacerkiem po Lubaniu

W taki właśnie sposób starszaki z P.M.Nr 1 poznają swoje miasto.Dzięki tym spacerom, oraz zajęciom edukacyjnym na temat naszego regionu dzieci poznały już wiele ważnych i pięknych zabytków naszego miasta,np.Ratusz Miejski, zabytkowe kościoły, Basztę Bracką, którą dzięki uprzejmości Łużyckiego Centrum Kultury mogliśmy zwiedzić i wysłuchać jej ciekawej historii. Poza tym bardzo często spacerujemy po „Parku na Kamiennej Górze” doceniając jego walory przyrodnicze i krajobrazowe.

Na pewno na tym nie poprzestaniemy, bo wiosna przed nami, więc mamy zamiar kontynuować nasze spacerki coraz częściej i dzięki nim odkrywać piękno naszego miasta.

 

27-02-2013

Koncert grupy Los Amigos

22 lutego odbył się w przedszkolu  kolejny koncert muzyczny Tym razem pt." Muzyka słonecznego Meksyku".Odwiedzili nas goście z Meksyku grupa Los Amigos.(skrzypce, gitara , bajon).

14-02-2013

My się zimy nie boimy!

 

 

 

...dlatego w pełni korzystamy z jej uroków bawiąc się na puszystym śniegu na naszym przedszkolnym podwórku. jak wiadomo - zima sprzyja częstym przeziębieniom, chorobom i ogólnie jak jest zimno, to nie bardzo chce nam się wychodzić z domu, ale to nie dobrze, ponieważ organizm należy hartować, by nie chorować.Doskonale wiedzą o tym starszaki z PM nr 1, które postanowiły nie dać się zimie i gdy tylko mogą - wychodzą na świeże powietrze a to porzucać  śnieżkami do celu, a to pobawić się w Berka Bałwanka, czy też zrobić pięknego aniołka na śniegu, lub po prostu.. pospacerować. Pomysłów nigdy nie brakuje, gdyż jak wiemy wyobraźnia dzieci nie zna granic.

 

 

 

06-02-2013

ZAPISY DO PRZEDSZKOLA

Uwaga Rodzice! Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lubaniu informuje,iż zapisy dzieci do przedszkola na nowy rok szkolny 2013/2014 rozpoczynają się 01.03. 2013r. i trwać będą do 31.03. 2013r. Karty zapisu dziecka - do pobrania w kancelarii przedszkola od poniedziałku do piątku w godź. 8-14. Od 15. 04.2013 r. Komisja Rekrutacyjna ogłosi listę przyjętych dzieci.

06-02-2013

KOCHANA BABCIU - KOCHANY DZIADKU!

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, tyle zrozumienia i zwykłej ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci.Dzieci to czują i wiedzą dlatego zaprosiły swoje babcie i swoich dziadków do przedszkola na to najcieplejsze ze wszystkich świąt, żeby podziękować im za ich dobro i wyrazić swoją miłość.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...