22-04-2014

Przedświąteczne zajęcia otwarte w PM nr 3.

W grupie III przed świętami Wielkanocnymi odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Mieli oni okazję zobaczyć jak wyglądają zajęcia dydaktyczne odbywające się w grupie. Przedszkolaki wypowiadały się na temat opowiadania „O żółtym kurczaczku”, dzieliły wyrazy na sylaby i głoski, wspólnie z rodzicami bawiły się przy muzyce a także wykonywały masażyki relaksacyjne. Rodzice mieli także okazję wspólnie z dziećmi wziąć udział w warsztatach plastycznych, podczas których wykonały piękne wielkanocne pisanki.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i wspaniałą zabawę!

A. Sk.

22-04-2014

Starszaki z PM nr 3 odkrywają tajemnice Zamku Czocha

15 kwietnia dzieci z grupy V,VI i VII przeżyły niecodzienną przygodę na Zamku Czocha.

15-04-2014

KOLOROWO I LUDOWO

W ubiegły czwartek gościliśmy w progach naszego przedszkola członków zespołu ludowego „Sołtysowe Gryfinki”. Przy akompaniamencie akordeonu goście zaprezentowali przedszkolakom znane przyśpiewki i pieśni ludowe.

15-04-2014

Dzień Cudaka

Dzień primaaprilisowy trójkowe starszaki obchodziły niezwykle radośnie.

05-04-2014

NIECODZIENNA WIZYTA W PM nr 3

31 marca  gościliśmy w naszym Przedszkolu Ratowników Medycznych.

„Kwiaty z cebulek” - dzieci z gr. IV (PM nr 3) z wizytą w RCEE w Lubaniu

Dzieci z gr IV Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu uczestniczyły w warsztatach ekologicznych pt. „Kwiaty z cebulek – o kwiatach wcześnie kwitnących i wiosennym życzeniu” zorganizowanych przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    M. B.

„Muzyka pałaców i ogrodów” - Filharmonia w przedszkolu nr 3

27 marca już po raz drugi w tym roku szkolnym  dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu miały przyjemność uczestniczyć w audycji umuzykalniającej, którą prowadziła dla naszych przedszkolaków grupa muzyków z Filharmonii w Jeleniej Górze.
          Była to niezwykła podróż do zaczarowanego świata dźwięków, która dostarczyła wiele artystycznych emocji

M.B.

Dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 z odwiedzinami w Szkole Podstawowej Nr 2

Przedszkolaki zaproszone zostały do klasy pierwszej, do której uczęszczają m.in.  nasi  absolwenci. Wychowawczyni pierwszoklasistów - pani Marta  opowiadała o pracy z uczniami i panujących w szkole zasadach. Przedszkolaki  mogły poczuć się, jak uczniowie i zająć miejsca w szkolnych ławkach. Następnie, podczas zajęć technicznych przy pomocy starszych kolegów dzieci wykonały pisanki oraz wiosenne koszyczki.
          Za  bardzo miłe przyjęcie pięknie  dziękujemy. Zarówno szkoła jak i zajęcia wywarły na wszystkich przedszkolakach ogromne wrażenie. To bardzo ważne, zwłaszcza, że niektórzy nasi  podopieczni też wkrótce zostaną pierwszoklasistami.

J. M.

23-03-2014

Witaj Wiosenko!

Pierwszy dzień wiosny w PM nr 3 to wielkie święto i zawsze obchodzi się je bardzo hucznie i radośnie. Tak było także i w tym roku - wszystkie grupy przedszkolne – na czele z maluchami ze starszego żłobka, zrobiły wiele hałasu maszerując barwnym korowodem wokół przedszkola. Starszaki, żegnając zimę i witając wiosnę, zaniosły Marzannę pod ratusz miejski, gdzie wzięły udział w happeningu.

19-03-2014

STARSZY ŻŁOBEK POZNAJE ZAWÓD DENTYSTY I WETERYNARZA

Korzystając z okazji, że za oknem cieplej i weselej, dzieci ze starszej grupy żłobkowej udały się do gabinetu stomatologicznego i do weterynarza.