15-12-2013

Piątek 13-go grudnia. Niezwykła data - niezwykła wycieczka

W ramach realizacji programu Multimedialne przedszkole – program edukacji przedszkolnej, dzieci z grupy IV Przedszkola Miejskiego nr 3 w Lubaniu, w piątek 13-go grudnia 2013 r wyruszyły na wycieczkę do fabryki bombek „Vitbis” w Złotoryi.

14-12-2013

Wychowanka z Przedszkola Miejskiego nr 3 zwyciężczynią I miejsca Ogólnopolskiego Konkursu plastyczn

Dnia 06.11.2013 odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu plastycznego „Jesienna fryzura Pani Jesieni”,  inspirowany wierszem Danuty Gellnerowej pt. „Jesień u fryzjera” zorganizowanego  Zespół Szkół Nr 6 i Przedszkole Nr 7 w Bydgoszczy . Na konkurs wpłynęło 279 prac z całej Polski. Ku naszemu zaskoczeniu i wielkiej radości I miejsce zajęła dziewczynka z naszego przedszkola – Anastazja Kiljan. Otrzymała ona   wspaniałą nagrodę oraz piękny dyplom.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Jolanta Kazan

09-12-2013

„Mikołaj Święty daje nam prezenty...”

Jak co roku 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj.

„Spanko – czuwanko” w PM nr 3

,,Mikołaj to taki święty, co dzieciom przynosi prezenty.
Przychodzi do nas nocą, gdy na niebie gwiazdki migoczą.
Ma brodę siwą i wąs kręcony,
Gruby brzuszek i płaszczyk czerwony”.

W tym roku starszaki z PM nr 3 postanowiły zaskoczyć Świętego Mikołaja i poczekać na niego w przedszkolu. Zaopatrzeni w śpiwory i wyśmienite humory przyszły wieczorem do przedszkola, gdzie czekała na nie straszna wiadomość… otóż okazało się, że złe wiedźmy uwięziły Mikołaja i ani prezentów ani świąt nie będzie… chyba, że właśnie im uda się zdjąć złe zaklęcia poprzez wykonanie wielu zadań.

09-12-2013

Z wizytą w fabryce Bombek.

Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W naszych domach rozpoczynają się porządki i przygotowania przedświąteczne a także wspólne ubieranie choinki. Zastanawialiście się kiedyś – skąd wzięły się ozdoby choinkowe? Aby się tego dowiedzieć dzieci z gr. II i III wybrały się na wycieczkę do Złotoryi. Znajduje się tam przedsiębiorstwo produkujące szklane ozdoby choinkowe.

29-11-2013

,,Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie…”

W środę, 28 listopada, dzieci z grupy V oficjalnie, w obecności Rodziców i zaproszonych gości, zostały pasowane na Starszaków.

26-11-2013

,,Dziś w przedszkolu jest wesoło - misie z nami tańczą w koło …”

Na całym świecie 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Czy wiecie, że pierwsza maskotka misia powstała 111 lat temu? Przedszkolaki z „Trójki”, jak co roku, wzięły udział w święcie swoich ulubionych pluszaków.

24-11-2013

Wielki Konkurs Ekologiczny dla przedszkoli

Nasze przedszkole bierze udział w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli organizowanym przez serwis dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministra Środowiska.
Prosimy wszystkich o głosowanie na pracę wykonaną przez gr. III pt. „Choinka”.

24-11-2013

My też pomagamy Kamilowi!

Przypominamy, że w naszym przedszkolu przez cały czas trwa akcja „korek” – zbiórka nakrętek na pokrycie kosztów leczenia Kamila Nowosielskiego chorego na raka mózgu. Dzięki dzieciom, rodzicom a także personelowi naszego przedszkola zebraliśmy już 2 worki nakrętek. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy systematycznie przynoszą nakrętki i liczymy na więcej.
Wierzymy, że każda przyniesiona zakrętka przybliży Kamila do odzyskania zdrowia.

A. Sk.

22-11-2013

Poznajemy zawody

Jak powstaje miód? Co to jest stebnówka? Jak zrobić dobre zdjęcie?