Szkoły Podstawowe

26-10-2017

II KLASOWY RAJD ROWEROWY

W miniony piątek klasa V ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu wyruszyła na II Rajd Rowerowy zorganizowany przez wychowawczynię, Panią Annę Witkiewicz.

26-10-2017

Teatrzyk KAMISHIBAI

Najprzyjemniej jest się uczyć przez zabawę, dlatego dzieci z klasy III a SP nr 2 w Lubaniu zaprosiły swoich młodszych kolegów na przedstawienie pt. „Królowa pszczół" na podstawie baśni braci Grimm.

W warsztacie samochodowym

Uczniowie klasy III b SP nr 2 w Lubaniu odwiedzili warsztat samochodowy. To kolejny etap projektu „Lubię Lubań”, dzięki któremu dzieci poznają ciekawe miejsca i ludzi naszego miasta.

Kim jest terapeuta psów?

W ramach projektu: Lubię Lubań, uczniowie klasy III b SP nr 2 w Lubaniu, uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Tomasza Oleksy. Pan Tomasz to behawiorysta, czyli terapeuta psów, zajmuje się przede wszystkim psychiką tych zwierząt.

Spotkanie z Marcinem Pałaszem

12 października, uczniowie klasy III b SP nr 2 w Lubaniu wraz z wychowawczynią, uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Marcinem Pałaszem.

PASOWANIE NA SKO-wicza

18 października 2017r. dwie klasy pierwsze wzięły udział w pasowaniu na SKO–wiczów Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubaniu im. Europejskich Dróg Świętego Jakuba. Swoją obecnością najmłodszych zaszczyciła Pani Agnieszka Rutkowska – pracownik Banku PKO BP w Lubaniu.

20-10-2017

Jesienny Piknik Rodzinny w SP4 w Lubaniu

Piękna pogoda sprzyjała w tym roku wspólnej zabawie podczas Jesiennego Pikniku Rodzinnego zorganizowanego wspólnie przez dzieci, rodziców oraz pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubaniu.

19-10-2017

„DRUGAKI” NA SPOTKANIU AUTORSKIM

Dnia 12 października 2017 roku, uczniowie klasy drugiej mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z pisarzem, panem Marcinem Pałaszem, autorem popularnego cyklu książek o psie Elfie i wielu innych. Spotkanie odbyło się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Lubaniu.

19-10-2017

REKORD SZKOŁY POBITY!!!

16.10.2017 roku nasza „Dwójeczka” kolejny raz dołączyła do Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Pracy Serca. Postanowiliśmy pobić rekord szkolny, ale także rekord Lubania.

18-10-2017

Nauczyciel naszym przyjacielem – apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w SP 1

Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych. Konfucjusz