06-05-2022

Konkurs - XV edycja programu „Na dobry początek!”– nabór do 31.05.2022

Lokalny Inkubator Organizacji Pozarządowych w Lubaniu informuje, że Fundacja BGK im. J. K. Steczkowskiego ogłosiła nabór wniosków w ramach XV edycji programu „Na dobry początek!”. Termin składania wniosków upływa 31 maja 2022.

Program wyrównuje szanse edukacyjne dzieci z ograniczonym dostępem do nowoczesnych form edukacji, z gmin liczących nie więcej niż 25 tys. mieszkańców.

W ramach dotacji można realizować zajęcia o charakterze dydaktyczno-wychowawczym przy wykorzystaniu nowatorskich metody pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które wpływają głównie na:

• interakcję między dziećmi,
  • rozwijanie umiejętności komunikacji i współpracy w grupie,
  • kreatywność,
  • rozwój zdolności manualnych oraz aktywność ruchową,
  • rozwój dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (np. zajęcia z logopedą, pedagogiem specjalnym, psychologiem, dietetykiem, zajęcia terapeutyczne).

I ścieżka

• dotyczy dzieci uczestniczących w edukacji przedszkolnej lub szkolnej,
  • kierowana jest do dzieci w wieku 3-9 lat,
  • wprowadzenie nowatorskich metod w zakresie stymulowania rozwoju.

II ścieżka

• obejmuje dzieci nieuczestniczące w żadnej formie edukacji przedszkolnej,
  • kierowana jest do dzieci w wieku 2-5 lat,
  • umożliwienie dostępu do edukacji.

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na:

• przygotowanie i prowadzenie zajęć i warsztatów dla dzieci w wieku 2-9 lat,
  • zakup pomocy dydaktycznych,
  • zakup sprzętu/wyposażenia związanego z realizacją projektu,
  • doskonalenie warsztatu pracy nauczycieli/edukatorów w ramach tematyki realizowanego projektu, koszt nie może przekraczać kwoty 4 000,00 zł brutto,
  • usługa księgowa, związana z Projektem, której koszt nie może być wyższy niż 500,00 zł brutto,
  • koordynację Projektu, której koszt nie może przekroczyć 1000,00 zł brutto.

Wydatki niekwalifikowalne:

• inwestycje;
  • remonty;
  • bieżąca działalność grantobiorcy (np.: opłaty za media);
  • organizacja jednorazowych warsztatów/zajęć/kursów;
  • nagrody pieniężne.

Wysokość dotacji: 100%, maks. 15.000 zł.

Wkład własny: nie jest wymagany.

Okres realizacji:  minimum 120 dni, od 4 do 6 miesięcy w okresie od 2 stycznia 2023 r. do 30 czerwca 2023 r.

Dofinansowanie w wysokości 15.000 zł otrzyma maksymalnie 30 najlepszych projektów.

WIĘCEJ INFORMACJI:

REGULAMIN KONKURSU: