Święto Ducha Gór

Koncerty, legendy i wiele innych atrakcji - wszystko z okazji Święta Ducha Gór. Zapraszamy do Karpacza 12-19 lipca. W programie Zwiedzanie Parku Bajek, kolorowy deptak, warsztaty kreatywne, Rodeo Show, Spacer z Burmistrzem - śladami skrzatów karkonoskich, 3 Urodziny Ducha Gór.

09-07-2015

Spektakle, pokazy cyrkowe dla całych rodzin

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Młodzieżowy Festiwal Cyrkowy. Wielki namiot będzie stał prawie przez całe wakacje, od 3-12 lipca oraz od 22 lipca - 29 sierpnia 2015 r. w Karpaczu przy ul. Obrońców Pokoju na terenie Bacówek.
Każdego dnia organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji. Zobaczą Państwo wyjątkową bajkę cyrkową, "Magiczną Podróż Dookoła Świata", a także warsztaty cyrkowe.

Zaplanuj lipiec z Lubaniem

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń w lipcu. Znajdą tu Państwo zapowiedzi ciekawych imprez sportowych, turystycznych, wydarzeń kulturalnych. Przygotowane informacje pomogą Państwu w wyborze propozycji dla siebie i atrakcyjnym oraz twórczym spędzaniu wolnego czasu w naszym mieście.

Aktywne wakacje w mieście

Wakacyjne zajęcia dla dzieci organizowane są cyklicznie przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu. Jest to czas kiedy uczestnicy cieszą się latem pełnym nowych doświadczeń, ciekawych eksperymentów i wycieczek edukacyjno- kulturalnych.

„Eko-ciocia”-o śmieciach teatralnie

W dniu 07 lipca bieżącego roku z inicjatywy Ośrodka Wsparcia Dziennego oraz przy współpracy z Miejskim Domem Kultury w Lubaniu odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych mieszkańców Lubania, zatytułowane „Eko- Ciocia”.

Festiwal Odnowy

Jutro rozpoczyna się XXI Międzynarodowy Abstynencki Festiwal Muzyczny, którego współorganizatorem jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu. Część konkursowa festiwalu odbędzie się w sobotę 11 lipca o godz.18.00. Miejscem czterodniowego, jubileuszowego festiwalu połączonego ze zlotem rodzin abstynenckich z całej Polski będzie Chrześcijański Ośrodek Wypoczynkowo-Szkoleniowy w Karłowicach.

Festiwal Afirica Life

17 - 26 lipca 2015r. Zoo Dvur Kralove Safari zaprasza na Festiwal Afirica Life. W programie wiele atrakcji - koncerty, teatr ognia, projekcje w letnim kinie, Jarmark Afrykański, konkursy dla dzieci, chrzest zwierząt, pokaz mody, specjalistyczne wykłady, rzeźbiarski Work.

Trójjęzyczne Nasze Zoo dzięki wsparciu Klubu Lions Goerlitz

Nasze Zoo to instytucja kulturalna w Europamieście Görlitz-Zgorzelec, w której spotykają się gościez Niemiec, Polski, Czech a także z pozostałych krajów europejskich. Ważnym celem parku jest motywacja odwiedzających do zrównoważonego stylu życia, za pośrednictwem edukacji nieformalnej. Ważnym elementem pracy edukacyjnej są szyldy informacyjne w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.

07-07-2015

Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "W Podróży" - 2015 pod patronatem Starostów Görlitz i Zgorzelca.

07-07-2015

Afryka Dzika - czyli wakacyjne wędrówki seniorów

W dniu 02 lipca 2015 roku odbyła się wycieczka seniorów do wrocławskiego ZOO zorganizowana przez Ośrodek Wsparcia Dziennego w Lubaniu w ramach działu inicjatyw lokalnych. Główną atrakcją wyjazdu było Afrykarium – unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu.