11-09-2015

Dzieci z grupy I i II podczas pierwszych plastyczno-technicznych zajęć poznawały świat przez stymulację wielozmysłową, aby wywołać konkretne wrażenie i odczucia . Patrzyły , słuchały , dotykały , wąchały produkty z których zrobiona była z udziałem dzieci masa z mąki i oliwki dla niemowląt. Maluszki bardzo chętnie uczestniczyły w tego rodzaju aktywności dzięki ,której tworzyły różne formy plastyczne. Powstały zatem przeróżne formy plastyczne - pierwsze dzieła dzieci. Maluszkom bardzo spodobały się tego typu zajęcia z " zaczarowaną masą" , były aktywne i twórcze .