07-05-2016

28 kwietnia 2016 r., w przeddzień rozdania świadectw w ZSP Nr 2 odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów uczniom klasy III Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym.

Wzięli w niej udział przedstawiciele służb mundurowych - Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (Komendant Powiatowy Policji mł. insp. mgr Artur Ciupa; I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. mgr Norbert Kurenda; Oficer prasowo-informacyjny p. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń), Aresztu Śledczego (Dyrektor Aresztu Śledczego w Lubaniu mjr Wiesław Zwiefka), Straży Pożarnej (Zastępca Komendanta  - st. kpt. mgr inż. Zbigniew Szyszło) i Straży Granicznej; Grona Pedagogicznego z Dyrektorem ZSP nr 2 mgr. inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele, Rady Rodziców i reprezentantów uczniów naszej szkoły.

Po wysłuchaniu hymnu narodowego i powitania gości głos zabrał Pan Dyrektor, gratulując uczniom osiągniętych wyników i życząc pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Następnie, w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji i Wychowawcy klasy, zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkoły.

Po zakończeniu tej części uroczystości głos zabrał Komendant Policji mł. insp. mgr Artur Ciupa, podkreślający rolę innowacji pedagogicznej, podjętej przez klasy liceum w ZSP nr 2 oraz życząc, aby „przygoda z mundurem” nie zakończyła się z chwilą zdania matury. Słowa do młodzieży zakończył bardzo miłym gestem – wręczeniem nagrody dla najlepszej uczennicy klasy 3 LO, Magdaleny Hrebieńczuk

Następnie uczniowie przedstawili krótki program artystyczny zakończony „wyklaskaną” niespodzianką – wciąż młodym hitem „Ale to już było”, wykonanym brawurowo przez Anitę Frączek.

Spotkanie zakończył poczęstunek i nieoficjalne już spotkanie uczniów i zaproszonych gości.