Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
15-03-2018

Ruszyła nowa edycja w ramach działania 3.2.1. „Badania na rynek” w ramach POIR 2014-2020, w ramach którego dla przedsiębiorców inwestujących w miastach objętych pakietem dedykowana jest kwota 500 mln zł.

 

Nabór wniosków o dofinansowanie rozpocznie się 20 marca i potrwa do 5 grudnia br. Wnioski przyjmowane będą w rundach. Pierwsza runda potrwa do 9 maja br.

 

Konkurs dedykowany jest mikro, małym i średnim przedsiębiorcom realizującym projekty inwestycyjne w miastach średnich lub na terenie gmin sąsiadujących z tymi miastami.

 

Dofinansowanie może zostać przeznaczone na realizacje projektów dotyczących wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do wprowadzenia na rynek nowych bądź znacząco ulepszonych produktów oraz usług. Przedmiotem dofinansowania mogą być wydatki inwestycyjne, usługi doradcze lub eksperymentalne prace rozwojowe. Maksymalna wartość dofinansowania wynosi 20 mln zł.

 

W tegorocznej edycji zasięg naboru został rozszerzony o projekty inwestycyjne realizowane na terenie gmin sąsiadujących z miastami średnimi (z wyłączeniem miast wojewódzkich), obniżony został minimalny budżet projektu dla średnich przedsiębiorców do 5 mln zł. Dopuszczone zostało oparcie wdrożenia nowego produktu o wyniki zakupionych prac B+R

 

Wnioski o dofinansowanie można składać wyłącznie w wersji elektronicznej, na stronie PARP, w terminie do 5 grudnia 2018r.

Regulamin konkursu dostępny na stronie

http://poir.parp.gov.pl/badania/badania-na-rynek

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...