Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
29-03-2019

Wraz z ustaniem zimy na miejskich drogach i chodnikach rozpoczynają się prace naprawcze.

Co roku, z budżetu miasta określona pula środków pieniężnych zostaje przeznaczona na remonty cząstkowe dróg i chodników. Warunki pogodowe są ostatnio sprzyjające i firmy wyłonione w drodze przetargu nieograniczonego mogą zacząć wykonywać zlecone im zadania. Prace w Lubaniu będą prowadzone przez firmę „DROG-MAX” Tadeusz Mak ze Zgorzelca (roboty związane z nawierzchniami brukowymi oraz szutrowymi) oraz „ZOBUD” Rafał Nowosza z Lubania (roboty związane z nawierzchniami bitumicznymi).
- 28 marca br. firma „DROG-MAX” rozpoczęła roboty związane z naprawą nawierzchni szutrowej na odcinku łączącym ul. Jeleniogórską z ul. Mostową (za salonem PERFECTA) – informuje Marcin Kociański, Kierownik Referatu do spraw Inwestycji i Modernizacji w Urzędzie Miasta Lubań. - Prace polegają na wyrównaniu terenu, uzupełnieniu ubytków materiałem kamiennym i późniejszym ustabilizowaniu nawierzchni poprzez mechaniczne utwardzenie – mówi urzędnik.
Koniec marca to również rozpoczęcie prac naprawczych na ul. Włókienniczej (droga obok zakładu Imakon). W pierwszej kolejności, aby maksymalnie skrócić czas utrudnień w ruchu, prace przeprowadzi Lubańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Po dokonaniu wymiany sieci do robót przystąpi firma „DROG-MAX” wykonując już właściwe prace naprawcze nawierzchni. Kolejne remonty cząstkowe na pozostałych odcinkach będą kontynuowane w kwietniu.
(Tekst: ŁCR/Foto: UML)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...