Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-01-2020

24.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców dzieci z gr. V. Tematem głównym zajęć było zaprezentowanie wykorzystania metody Weroniki Sherborne w pracy z dziećmi.

 Uczestnicy zajęć zapoznani zostali z teoretycznymi podstawami metody i mieli okazję do obserwacji wykorzystania tej metody w praktyce. Nazwa metody „Ruch Rozwijający” wyraża główną ideę metody tj. posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju. System ćwiczeń w tej metodzie wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi tj. z tzw. baraszkowania.

Podstawowe założenia metod to rozwijanie ruchem trzech aspektów:

- Świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego.

- Świadomości przestrzeni i działania w niej.

- Dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

W tym dniu towarzyszyła nam bardzo miła i wesoła atmosfera.

Z całego serca dziękuję wszystkim rodzicom i dziadkowi za przybycie i poświęcony cenny czas w to niezwykłe piątkowe przedpołudnie. Prowadzenie z Państwem niniejszych zajęć było naprawdę wielką radością i przyjemnością. Nie każdy prowadzący może się pochwalić 100% -ową frekwencją rodziców na zajęciach , dlatego tym bardziej Państwu dziękuję.

Wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach co można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

                                                                                                                                M.B.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...