Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
26-02-2020

Już po raz siódmy organizacje pozarządowe z powiatu lubańskiego przy wsparciu samorządu miasta Lubań zorganizują festyn rodzinny Dzień Aktywnej Rodziny.

Impreza co roku przyciąga rzesze mieszkańców Lubania i okolic. Jest świetną okazją do aktywnego spędzenia czasu przez całe rodziny oraz spotkania ze społecznikami i pasjonatami działającymi na naszym terenie.
26. lutego ruszyły przygotowania do tegorocznej edycji festynu, koordynowane przez Stowarzyszenie Południowo-Zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego „Pogranicze” i Łużyckie Centrum Rozwoju w Lubaniu. Na spotkaniu ustalono datę imprezy na niedzielę 7.  czerwca br. oraz  stworzono ogólny zarys wydarzenia. Na razie swój udział zapowiedziało 16 organizacji pozarządowych, które w sposób aktywny wypełnią park na Kamiennej Górze i tym samym zaprezentują się mieszkańcom Lubania.
Jak co roku, oprócz aktywności na stoiskach do dyspozycji uczestników będzie scena amfiteatru. Wystąpią na niej przedszkolaki lubańskich przedszkoli, przedstawiciele NGO, grupy taneczne lubańskiego MDK oraz gwiazda wieczoru. Wiemy już, że ok. godz. 18.30 planowany jest występ Zuzy Jabłońskiej, którą znamy m.in z pierwszej edycji programu The Voice Kids.

Lubański samorząd stara się dofinansowanie DAR-u ze środków zewnętrznych. W tym celu został złożony odpowiedni wniosek do Euroregionu Nysa.

Taki był Dzień Aktywnej Rodziny 2019

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...