Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
05-06-2020

Z najwyższą przyjemnością informujemy, iż na liście laureatów 25. i 26. edycji Ogólnopolskiego Programu Stypendialnego USKI Polska znaleźli się uczniowie lubańskiej „Jedynki”. To ogromny sukces naszej szkoły!

Nasi uczniowie szukają właściwej drogi, rozwijają skrzydła i poszerzają swoje horyzonty w wielu dziedzinach, coraz częściej uzyskują wysokie wyniki w prestiżowych konkursach, zdobywając cenne doświadczenia. Ich osiągnięcia naukowe, artystyczne, sportowe oraz zasługi dla regionu zostały docenione w Ogólnopolskim Programie Stypendialnym USKI Polska dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020 pod hasłem „Zdobywaj wiedzę i świat”.

Organizatorem programu jest Polska Uniwersytecka Szkoła Kształcenia Indywidualnego w Krakowie, a nagrodą  - stypendium w wysokości 750 zł przyznane na okres 5 miesięcy (po 150 zł miesięcznie). Wybór laureatów odbywał się przy udziale Kapituły Wewnętrznej, tj. komisji powołanej przez organizatora i polegał na wyłonieniu listy osób nominowanych. Niezmiernie cieszy to, iż wśród nich znaleźli się nasi uczniowie. W I półroczu stypendium otrzymało 17 osób w Polsce, natomiast w II – wyróżniono 13 laureatów. Wśród nagrodzonych są uczniowie między innymi ze szkół z Poznania, Bydgoszczy, Polkowic czy Jeleniej Góry. W tym roku szkolnym wśród stypendystów są nasi uczniowie!

Laureatką w 1. półroczu roku szkolnego 2019/2020 została Aleksandra Karłowska – uczennica klasy 8 b, natomiast w 2. semestrze w gronie lauretów znalazł się Szymon Zajączkowski – uczeń klasy 6 c.

Wśród szczególnych osiągnięć i doskonałych wyników Aleksandry należy wymienić: zdobycie tytułu finalistki XVI Dolnośląskiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązaczek 2019, I miejsce w XII Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego 2019, II miejsce w XI Konkursie Języka Niemieckiego 2018, ukończenie Szkoły Muzycznej I stopnia w Lubaniu z wyróżnieniem na flecie poprzecznym, II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym 2015, zaszczytne III miejsce na podium podczas wrocławskiej Olimpiady Młodzieży Karate 2016, II miejsce w Karate Wrocław Open w 2015 roku, III miejsce w Karate Wrocław Open w 2016 roku czy podium na zawodach jeździeckich na Wild Hill Ranch w Kościelniku, udział w wielu zawodach drużynowych na szczeblu powiatowym w piłce ręcznej czy koszykowej, uczestnictwo w występach szkolnych, wydarzeniach promujących lokalnie naszą szkołę.

Z kolei Szymon odniósł sporo sukcesów w kręgu artystycznym na szczeblu szkolnym, powiatowym oraz wojewódzkim, zdobywając zaszczytne miejsca podczas konkursów recytatorskich. Szóstoklasista, deklamując utwory, udowadnił, iż nieobce jest mu piękno poezji a nawet proza. Wśród największych sukcesów Szymona można wymienić: 1 miejsce w Szkolnym Konkursie Recytatorskim kl. 4-6 2018/2019, tytuł Laureata XXIV Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego „Pegazik 2018/2019, 1. miejsce w  XIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Moja wielka i mała Ojczyzna” wśród klas 4-7, 1. miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas IV-VI  pod hasłem „Poezja, którą lubię” 2019/2020 – eliminacje szkolne, od 2018 roku dodatkowo uczestnik zajęć teatralno-warsztatowych pod kierunkiem pani Anety Ćwieluch w „Teatrze Cebóla przy Pracowni Teatralnej FormaT” Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu, w czasie których doskonali swój warsztat aktorski, startuje w wielu projektach artystycznych i edukacyjnych, promując nasz region.

To, że nasi uczniowie znaleźli się w tak zaszczytnym gronie najzdolniejszych uczniów jest dla nas powodem do dumy! Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w konsekwentynym dążeniu do czerpania wielkiej radości z przebywania na scenie, obcowania z poezją, literaturą czy muzyką, słowem kolejnych życiowych sukcesów!

I.S.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...