Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-07-2020

Kolejna inicjatywa otrzymała dofinansowanie w ramach projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania".

Od 2018 r. w ramach małych grantów zainicjowanych przez Burmistrza Miasta Lubań, działania organizacji pozarządowych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego otrzymują wsparcie finansowe z miejskiego budżetu. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule Cenne inicjatywy. Rozpoczęty w czerwcu nabór wniosków do projektu „800-lecie Lubania – zapraszamy do świętowania" zaowocował wieloma ciekawymi inicjatywami społecznymi.

13 lipca Burmistrz Miasta Lubań, Arkadiusz Słowiński podpisał kolejną umowę w ramach tego projektu. Tym razem Lubańskie Stowarzyszenie Abstynentów „Odnowa” otrzyma dofinansowanie w wysokości 2 600 złotych na zadanie pn. „Idziemy do szkoły. Festyn dla dzieci i młodzieży oraz społeczności miasta na 800-lecie miasta Lubań”. Impreza została zaplanowana na początek roku szkolnego 2020/2021. Główny celem spotkania będzie prezentacja sposobów spędzania wolnego czasu bez  używek. Festyn będzie adresowany do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Dla przypomnienia, to już trzeci taki projekt wspierający różne formy aktywności organizacji pozarządowych działających na rzecz lubańskiej społeczności lokalnej.

Nabór wniosków będzie prowadzony do wyczerpania środków. Szczegółowych informacji udziela Wydział Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań. Osoba do kontaktu: Paula Pleśnierowicz tel. (075) 64 64 473.

(ŁCR)

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...