Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
24-09-2020

Rolników zapraszamy do wzięcia udziału w najważniejszym badaniu rolniczym w Polsce. Spis rolny przeprowadzany jest na terytorium RP w terminie od 1 września do 30 listopada 2020 r.

Powszechny Spis Rolny realizowany jest jako badanie pełne, skierowane do gospodarstw rolnych, osób fizycznych oraz osób prawnych i jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Udział w spisie jest obowiązkowy. Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

W spisie rolnym zapytamy m.in. o powierzchnię gruntów i liczbę zwierząt gospodarskich, uprawy rolne i ogrodnicze. Zbierzemy dane o liczbie ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich, ale tylko tych związanych z prowadzoną produkcją rolniczą. Formularz spisowy jest podzielony na 11 działów.

Uruchomiona została infolinia spisowa o numerze 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora) z którą można się kontaktować w przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego. Uzyskać tam będzie można pomoc w wypełnieniu formularza spisowego, zweryfikować tożsamość rachmistrza terenowego, upewnić się czy gospodarstwo jest objęte obowiązkiem spisowym czy zgłosić fakt, że nie jest prowadzone gospodarstwo rolne.

https://spisrolny.gov.pl/

https://wroclaw.stat.gov.pl/spisy-powszechne/materialy-promocyjne

spisrolny.gov.pl

Załączniki

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...