Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Przedszkole nr 1

Aktualności:

19-12-2013

Witaj Mikołaju

Mikołaj w tym roku przywitał nas już od wejścia do przedszkola słodkościami i uśmiechem.

15-12-2013

Poznajemy zawód kominiarza

Dnia 12.11.2013r. odwiedził przedszkole kominiarz. Była to okazja do poznania ubioru, sprzętu i czynności wykonywanej przez gościa.

15-12-2013

Zwiedzamy fabrykę bombek w Złotoryji

Zorganizowana wycieczka autokarowa do Złotoryji była okazją do poznania nie tylko atrakcyjnego zakładu przemysłowego - Fabryki Ozdób Choinkowych Vitbis, ale również do poznania ukształtowania terenu Pogórza Izerskiego, jego legend i zabytków oraz obserwowania przyrody i zwierząt. Dla dzieci była to wycieczka pełna wrażeń i niespodzianek.

09-12-2013

Wyróżnienie i nagrody w konkursie ekologicznym

20.11.2013 r. w sali lubańskiego Ratusza odbyło się wręczenie nagród w konkursie ekologicznym "Rady na odpady" organizowanym przez RCEE w Lubaniu. Pani Agnieszka Wierzbicka - kierownik RCEE w naszym mieście przywitała zebranych gości, fundatorów  nagród i uczestników konkursu - i podsumowała roczną pracę.

05-12-2013

Podsumowanie akcji "Pomóżmy czworonogom"

  W imieniu podopiecznych schroniska składamy serdeczne podziękowania przedszkolakom i ich rodzicom za zrozumienie trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt oraz wszystkie przyniesione dary w ramach akcji „Pomóżmy czworonogom” .

 

 

04-12-2013

W krainie bajki

Wprowadzenie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom , prawie na co dzień. Wielkim wydarzeniem w przedszkolu było czytanie bajek przez babcie dzieci z grup starszych.

29-11-2013

Wielkie czarowanie

 

  Andrzejki to jedyny czas w roku, kiedy prawie wszyscy chcą wróżyć i poznawać swoją przyszłość. Dziś 29.11.2013r. z tej okazji skorzystały przedszkolaki z Naszego Przedszkola.      

 

12-11-2013

Zboża zjadamy - energię z nich mamy

To akcja zorganizowana przez „Akademię Zdrowego Przedszkolaka”, w której nasze przedszkolaki biorą czynny udział. Podczas warsztatów, które prowadzimy z dziećmi przerabiamy „Piramidę Żywienia Przedszkolaka” ze szczególnym uwzględnieniem dwóch pięter   tejże piramidy, które są bardzo ważne z punktu widzenia prawidłowego odżywiania, są to kasze, makarony,pieczywo, oraz nasiona strączkowe,pestki i tłuszcze.

 

28-10-2013

,,Urodziny Króla Bula"”

Podczas realizacji tematów o ziemniakach ( w ramach projektu Multimedialne przedszkole) postanowiliśmy uczcić bohatera tygodnia i przygotować mu urodziny.       

 

22-10-2013

Jesień do nas zawitała...

„Jesień do nas zawitała, wszystkie liście pomalowała. Krzewy ,drzewa ozłociła, wszystko rosą pięknie umyła…”               

 

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...