20-12-2020

Otuleni magią świąt … - koncert w wykonaniu uczniów lubańskiej Jedynki

Święta Bożego Narodzenia to niezwykle urokliwe święta, są wyjątkową okazją do składania sobie życzeń i śpiewania kolęd, dlatego nie mogło w naszej szkole zabraknąć bożonarodzeniowych inicjatyw związanych ze wspólnym kolędowaniem.

20-12-2020

Przedświąteczne aktywności w SP1

Prawdziwe kalendarze adwentowe są formą oczekiwania na święto Bożego Narodzenia, choć te najpopularniejsze to po prostu pomysłowe bombonierki. Zwyczaj tworzenia kalendarzy pochodzi z Niemiec, gdzie w XIX wieku zaczęto wieszać wieńce adwentowe z 4 świecami,

23-11-2020

Nauczanie zdalne i praca opiekuńcza w naszej szkole.

Wirtualne lekcje są zdalnym odpowiednikiem klasycznego nauczania, z tą różnicą, że uczniowie nie siedzą w szkolnych ławkach, ale w swoich domach. Brak osobistego kontaktu pociąga za sobą konieczność szeroko rozumianej komunikacji online, obecnej na kilku płaszczyznach.

23-11-2020

Dziecko swoje prawa ma, dziecko swoje prawa zna. Cykl zajęć w ramach Dnia Praw Dziecka

W dniu 20 listopada zarówno dzieci, jak i dorośli, jednoczą się w wielu szkołach, by podjąć różne inicjatywy. Celem tych działań jest okazanie solidarności z najmłodszymi, których prawa nie są respektowane. Nasza szkoła również włączyła się obchody tegorocznego Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

06-11-2020

Lekcje postaw patriotycznych z okazji 11 listopada

11 listopada to data, która tkwi w sercach Polaków od dawien dawna. Jest wyrazem pamięci o trudnych losach naszej ojczyzny. Przypomina nam również o tym, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

04-11-2020

Wyniki zDolnego Ślązaka w SP1

Właśnie otrzymaliśmy wyniki szkolnych eliminacji zDolnego Ślązaka organizowanego pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty we współpracy z Samorządem Województwa Dolnośląskiego i Dolnoślaskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu.

zDolny Ślązak po eliminacjach szkolnych

W październiku uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w pierwszych etapowych eliminacjach zDolnego Ślązaka 2020/2021. Te konkursy przedmiotowe na trwale wpisały się w kalendarz edukacyjny nie tylko Dolnego Śląska, ale również naszej szkoły.

Z wizytą w Henrykowie Lubańskim – poznajemy najstarsze drzewo w Polsce

Podczas ostatniego tygodnia odbyliśmy szereg spacerów krajobrazowych do okolicznego parku. Podziwialiśmy ogromne, długowieczne dęby, zachwycaliśmy się strzelistymi jesionami, fotografowaliśmy niezwykle efektowne, kwitnące kasztanowce, rozpoznawaliśmy strukturę liści klonu.

Inicjatywy szkolne z okazji Dnia Krajobrazu

Dzień Krajobrazu w naszej szkole z każdym rokiem zyskuje na popularności, a tegoroczna akcja poświęcona niezliczonym korzyściom, jakie dają nam drzewa, trwała od 8 do 23 października. W tym roku wszystkie wydarzenia towarzyszące obchodom koncentrowały się wokół zagadnienia drzewa.