12-03-2020

W ramach realizacji projektu „ Mali detektywi na tropie geologicznych odkryć” uczniowie klasy 3 b spotkali się z Panem Łukaszem Tekiela i Panem Piotrem Lejczakiem w Muzeum Regionalnym w Lubaniu.

Pan Łukasz Tekiela od kilku lat jest głównym organizatorem Sudeckiego Festiwalu Minerałów, któremu towarzyszy duża liczba geologicznych atrakcji. Pana Piotra już znaliśmy, ponieważ gościł  w naszej klasie jako pasjonat geologii i od którego dostaliśmy piękną kolekcję minerałów. Na początku naszych zajęć muzealnych panowie wcielili się w rolę Walończyków z przed wieków. Szybko zainteresowali  grupę uczniów dość trudnym tematem. Była prezentacja multimedialna. W bardzo przystępny sposób uczniowie dowiedzieli się , jak odróżnić kamień szlachetny od tych równie pięknych innych minerałów. Grupa projektowa przeprowadziła w sprawny sposób wywiad i otrzymała wyczerpujące odpowiedzi na pytania. Po zajęciach w muzeum przeszliśmy do Wieży Brackiej na wystawę „ Minerały Zachodnich Sudetów”. Tu Pan Piotr pokazał nam całą kolekcję przepięknych kalcytów z Grabiszyc, wspaniałe agaty, ametysty i całe bogactwo minerałów naszego ducha gór Liczyrzepy. W nagrodę mogliśmy też wejść na szczyt Wieży Brackiej i obejrzeć Lubań z lotu ptaka. Większość osób była tam pierwszy raz.

Dziękujemy bardzo za wsparcie przy realizacji projektu i poświęcenie nam własnego czasu. Oby takich ludzi wspierających rozwój dzieci było więcej.

Zachęcamy do obejrzenia:

red. Uczniowie klasy 3b z wychowawcą Wiolettą Bućko