29-04-2024

Hasło konkursu: „233 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r.”.

Kolejne rocznice uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja 1791 to bardzo ważne daty dla każdego Polaka, dlatego w naszej szkole co roku organizujemy uroczystości poświęcone upamiętnieniu tego wydarzenia. W tym roku aby upowszechnić wiedzę historyczną wśród naszych uczniów został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny, którego celem była pamięć o świętach narodowych, rozwijanie zainteresowań uczniów, tworzenie tradycji szkoły oraz aktywizacja uczniów poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań. Udział w konkursie polegał na indywidualnym wykonaniu plakatu, dotyczącego 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791r. Prace mogły być wykonane dowolną techniką, na formacie A3 (wersja pozioma lub pionowa) i był przeznaczony dla wszystkich chętnych uczniów klas IV- VIII SP nr 4 w Lubaniu. Ilość prac przyniesionych na konkurs przerosła oczekiwania organizatorów, a w czwartek, 25 kwietnia br. specjalnie wyłoniona do tego celu komisja, podjęła decyzje o przyznaniu trzem osobom tytułu Laureata Konkursu. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki, które zostały im wręczone przez panią Dyrektor na uroczystym Apelu z okazji tzw. Świat Majowych (w piątek, 26.04.2024r.).

Laureatami konkursu zostały:

Natalia Gut z kl. IV a

Natalia Bednarska z kl. IV c

Adriana Grabka z kl. VII b

Zwyciężczyniom jeszcze raz serdecznie Gratulujemy!!!

Red. A.Franczak