Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych

Informacja Turystyczna w Lubaniu działająca w strukturze Łużyckiego Centrum Rozwoju otrzymała najwyższy stopień czterech gwiazdek, Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej na podstawie kategoryzacji Punktów IT przeprowadzonej przez Regionalną i Krajową Komisję Certyfikującą.

Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych

Epicentrum tego co najlepsze

Wielu ludzi stawia dziś sobie pytanie, czy w dobie obecnych czasów niektóre formy kultury i rozrywki mają jeszcze szanse na przetrwanie? Czy będą chętni do odwiedzania wystaw, imprez kulturalno – rozrywkowych organizowanych na szczeblu lokalnym? Otóż wszyscy dobrze wiemy, że tego wszystkiego nie da się przeżyć na monitorze komputera czy telewizora. Na szczęście istnieją jeszcze miejsca, dzięki którym społeczność lokalna może skorzystać z wymienionych dobrodziejstw kultury.

12-10-2012

Z historią regionu za pan brat

Wieża Bracka i znajdujące się tuż obok Lubańskie Centrum Historyczne (LCH) przyciągają coraz większą liczbę odwiedzających.

12-10-2012

Przedszkolaki w Lubańskim Centrum Historycznym

10 września o godz. 9:00 w Lubańskim Centrum Historycznym zadzwonił domofon. Kilkanaście sekund później 23 osobowa grupa pełnych życia i entuzjazmu 6-letnich przedszkolaków pod pilnym okiem 5 opiekunów znalazła się w sali wystawienniczej. Tam przywitał ich Łukasz Tekiela w stroju XVII-wiecznego strażnika.

11-10-2012

Kongres Turystyki Związku Miast Polskich

W dniach 6-7 września br. z-ca burmistrza Mariusz Tomiczek uczestniczył w Kongresie Turystyki Związku Miast Polskich organizowanym przez ZMP i miasto Nysa.

11-10-2012

Lubań i Königsbrück – „główne bramy” do Górnych Łużyc

Lubań na wschodzie a Königsbrück na zachodzie. Lubań nad rzeką Kwisą a Königsbrück nad rzeką Pulsnitz. Dwa miasta, choć odległe i pozornie nie mające ze sobą wiele wspólnego, łączył i łączy w dalszym ciągu jeden z najstarszych i najważniejszych szlaków handlowych Europy – Via Regia. Kwisa wyznaczała niegdyś granicę wschodnią Górnych Łużyc, natomiast rzeka Pulsnitz zachodnią, tak więc oba miasta przez setki lat, z racji swojego położenia, pełniły rolę swoistych bram do tej krainy.

09-10-2012

Funkcjonariusze Służby Więziennej przy stołach pingpongowych

W hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu 5 października 2012 roku odbyły się Okręgowe Zawody w Tenisie Stołowym Służby Więziennej, w ramach Mistrzostw Okręgowej Spartakiady Służby Więziennej.

08-10-2012

Konkurs modelarski rozstrzygnięty

7 października 2012 roku w Galerii Łużyckiej w Lubaniu odbyło się uroczyste ogłoszenie oficjalnych wyników, wręczenie nagród i zakończenie III Konkursu Modeli Kartonowych i Plastikowych w Lubaniu. Wystawę pokonkursową można podziwiać w Galerii Łużyckiej do 22 października br.

08-10-2012

Oferta Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Marii Konopnickiej w Lubaniu w listopadzie 2012 roku.