24-10-2012

Certyfikaty odebrane

19 października br. w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej odbyło się oficjalne zakończenie toczących się od początku września szkoleń zawodowych dla kilkunastu przedstawicieli lubańskiej społeczności romskiej. Zostały one przeprowadzone przez Łużyckie Centrum Rozwoju w ramach projektu pt. „Nowe umiejętności – szansą dla mniejszości romskiej zamieszkałej w Lubaniu”. Projekt sfinansowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

To już 50 lat

13 października br. Oddział PTTK POGÓRZE IZERSKIE uroczyście obchodził 50 lecie istnienia i działalności. Obchody odbyły się w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju - które było również współorganizatorem przedsięwzięcia.

„Młodym być w jesieni życia (...)” - Koncert Ludzi Złotego Wieku

Tegoroczne lubańskie obchody Dnia Seniora przybrały wyjątkową formę. 18 października w Państwowej Szkole Muzycznej im. Oskara Kolberga w Lubaniu odbyło się spotkanie osób w wieku senioralnym, które było inauguracją obchodów Dnia Seniora w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Okręgowe obchody dnia św. Huberta w Lubaniu 2012

Tegoroczne obchody z okazji dnia św. Huberta w Lubaniu zostały zapoczątkowane już w czerwcu br.

17-10-2012

Zakończenie sezonu lubańskich kolarzy

Sezon kolarski 2012 zakończony. W miniony weekend zawodnicy „Kwisy” Lubań mocno zaakcentowali swoją obecność w kolarskim peletonie. Weekend 6 i 7 października obfitował w kolarskie imprezy - wyścigi szosowe, jak i MTB.

Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych

Informacja Turystyczna w Lubaniu działająca w strukturze Łużyckiego Centrum Rozwoju otrzymała najwyższy stopień czterech gwiazdek, Certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej na podstawie kategoryzacji Punktów IT przeprowadzonej przez Regionalną i Krajową Komisję Certyfikującą.

Lubańska Informacja Turystyczna w gronie pierwszych i najlepszych

Epicentrum tego co najlepsze

Wielu ludzi stawia dziś sobie pytanie, czy w dobie obecnych czasów niektóre formy kultury i rozrywki mają jeszcze szanse na przetrwanie? Czy będą chętni do odwiedzania wystaw, imprez kulturalno – rozrywkowych organizowanych na szczeblu lokalnym? Otóż wszyscy dobrze wiemy, że tego wszystkiego nie da się przeżyć na monitorze komputera czy telewizora. Na szczęście istnieją jeszcze miejsca, dzięki którym społeczność lokalna może skorzystać z wymienionych dobrodziejstw kultury.

12-10-2012

Z historią regionu za pan brat

Wieża Bracka i znajdujące się tuż obok Lubańskie Centrum Historyczne (LCH) przyciągają coraz większą liczbę odwiedzających.

12-10-2012

Przedszkolaki w Lubańskim Centrum Historycznym

10 września o godz. 9:00 w Lubańskim Centrum Historycznym zadzwonił domofon. Kilkanaście sekund później 23 osobowa grupa pełnych życia i entuzjazmu 6-letnich przedszkolaków pod pilnym okiem 5 opiekunów znalazła się w sali wystawienniczej. Tam przywitał ich Łukasz Tekiela w stroju XVII-wiecznego strażnika.