Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
28-12-2012

Szanowni Państwo,
od 14 do 23 grudnia krajobraz Lubania wzbogacał przedświąteczny jarmark. W ciągu tych dziesięciu dni, centrum Lubania zyskało niepowtarzalny koloryt. Każdy, kto odwiedził w tym czasie lubański rynek mógł się przekonać, że w mieście nie brakuje ludzi gotowych bezinteresownie włączyć się w budowanie jego pozytywnego wizerunku.

Za tą pełną inicjatywy postawę, która przez kilka dni pozwalała lubaniakom w oryginalny sposób cieszyć się tradycjami powiązanymi z Bożym Narodzeniem, pragnę złożyć serdeczne podziękowania. W pierwszym rzędzie gorące słowa podzięki należą się dzieciom, młodzieży oraz ich szkolnym wychowawcom. Dzięki nim na jarmarku nie zabrakło oryginalnie ubranych choinek, kolęd, jasełek, przedstawień oraz prezentacji stołów wigilijnych. Wyrazy wdzięczności za wspaniałe koncerty kieruję w stronę Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Lubaniu im. Oskara Kolberga, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz zespołów Marysieńki, Echo Bukowiny i Złote Nutki. Niezawodnej ekipie z Miejskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej jestem wdzięczna za wsparcie logistyczne oraz za „Kolędowanie na Brackiej”. Muzeum Regionalnemu dziękuję za zapoznanie jarmarkowiczów z jedną z najoryginalniejszych serbołużyckich tradycji bożonarodzeniowych. Podziękowania nie byłyby pełne gdybym zapomniała o miejskich spółkach, które jak zwykle wsparły ochoczo świąteczną inicjatywę Łużyckiego Centrum Rozwoju. Na koniec pragnę wyrazić podziękowania także wystawcom – a w szczególności tym, którzy trwali przez dziesięć dni na swoich stoiskach. Do słów wdzięczności załączam życzenia wszelkiego szczęścia w nadchodzącym 2013 r.

Z wyrazami szacunku

DYREKTOR
Łużyckiego Centrum Rozwoju
Marzena Różańska

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...