Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Aktualności

Aktualności:

20-03-2023

Aż 7 wyróżnionych prac naszych uczniów w II części projektu PCE „Mój wymarzony zawód”!

Do kwietnia br. młodzież z SP1 uczestniczy w Powiatowym Projekcie Edukacyjnym „Mój wymarzony zawód”, który organizuje Zespół PCE w Lubaniu. Skierowany jest do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, wychowanków przedszkoli oraz SOSW. Składa się z trzech części. Każda z nich zaś kończy się wykonaniem specjalnego zadania przez zespoły z poszczególnych oddziałów. Należy dodać, że samodzielnie wymyślają i przygotowują swoje prace zaliczeniowe.

24-03-2023

Wyjście do Miejskiego Domu Kultury klas I-III

„Teatr to magia. Tu wszystko jest możliwe” W dniu 20 marca 2023r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom lubańskich szkół spektakl ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”.

24-03-2023

Światowy Dzień Liczby PI w SP1.

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14 , co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina , to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Święto Liczby Pi po raz pierwszy świętowano 14 marca 1988 roku w San Francisco w jednym z pierwszych centrów naukowych Eksploratorium.

24-03-2023

Losem rzuceni… – konkurs poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”

Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w eliminacjach szkolnych VI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” 2023. Forma konkursu upamiętnia pierwszą, smutną rocznicę masowej deportacji obywateli polskich na Sybir (1940 r.), dlatego przesłuchania miały na celu krzewienie wśród młodego pokolenia wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz kultywowanie pamięci o losach wszystkich zesłanych.

19-03-2023

Malowanie na stretch - folii

Malowanie sprzyja rozwojowi dziecka i stanowi dobrą zabawę plastyczno - sensoryczną. To z kolei przekłada się na wzmacnianie poczucia własnej wartości.

19-03-2023

Dzień Piekarza i Cukiernika

15 marca to Dzień Piekarza i Cukiernika. Z tej okazji dzieci dowiedziały się z jakich składników można upiec pyszne babeczki. Świetnie się wszyscy bawili i z przyjemnością próbowaliśmy swoich wypieków. Było smacznie i wesoło.

19-03-2023

Dzień Motyli

14 marca obchodzony jest Dzień Motyla. Celem zajęć w tym dniu było rozbudzenie zainteresowań przyrodą oraz wzbogacenie wiedzy na temat motyli. Wszystkie zabawy oraz praca plastyczna była tematycznie związane z kolorowym światem motyli.

18-03-2023

W marcu jak w garncu - wiosenne kodowanie w Akademii Malucha

Pogoda marcowa jest bardzo zmienna o czym wiedzą akademicy. Korzystając z tablicy interaktywnej układali prognozy pogodowe.

18-03-2023

Akademia Malucha. Jedz warzywa to na zdrowie świetnie wpływa

Każdy mały akademik wie jak zdrowo należy odżywiać się.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...