Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

24-06-2024

OSTATNI DZWONEK I… NIECH ŻYJĄ WAKACJE!

W piątek, 21 czerwca, na korcie tenisowym w SP1, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/24. Podczas apelu wysłuchaliśmy krótkich przemówień: Burmistrza Miasta Lubań – pana Grzegorza Wieczorka, dyrektor szkoły – pani Beaty Myśliwiec, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lubań – pana Marka Kardeli oraz przewodniczącej Rady Rodziców – pani Małgorzaty Sałandyk. Później pożegnaliśmy trzy osoby, które już przechodzą na emeryturę, tj. panie: Alinę Jarosz (wicedyrektorkę placówki), Elżbietę Kożuszyn (nauczycielkę wspomagającą) i Małgorzatę Mruczek (pracownik obsługi). Następnie byliśmy świadkami wręczenia tradycyjnych „Nobelków Dyrektora”, które ufundowała Rada Rodziców, trzem najlepszym uczennicom lubańskiej Jedynki: Julii Mastyce, Amelii Mowczko oraz Alicji Kicule (każda z dziewcząt uzyskała średnią ocen 6,0).

21-06-2024

Certyfikat SP4

Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubaniu brała udział w programie "Młode głowy"

20-06-2024

Wędrówka po Ziemi Kłodzkiej

W dniach 15-17.05.2024 uczniowie klasy: IV a i IV c udali się wraz z opiekunami: p. B. Kazan, p. L. Czerwińską i p. A. Szwabowicz udali się na wycieczkę po Ziemi Kłodzkiej. W czasie swojej wyprawy odwiedzili wiele ciekawych miejsc. Zaczęli od zdobycia twierdzy Srebrna Góra, gdzie odbyli wojskową musztrę i asystowali przy wystrzałach z armaty. Przejście labiryntu Błędne Skały to kolejna atrakcja, która czekała na miłośników przygód. Ostatniego zaś dnia poszukiwali złota w kopalni Złoty Stok.

20-06-2024

Jedynkowe sukcesy na Gali Sportowej 2023/24

W dniu 18 czerwca, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza w Lubaniu, odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w kategorii dziewcząt oraz chłopców – w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej. W kategorii Igrzysk Dzieci SP1 uplasowała się na zaszczytnym II miejscu – zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców. Natomiast w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej uczniowie naszej szkoły zajęli IV miejsce wśród dziewcząt, a III pozycję w rywalizacji chłopców. Przedstawicielom wyróżnionych placówek wręczono też okolicznościowe puchary za poszczególne pozycje w ostatecznej klasyfikacji. Ponadto uczniowie lubańskiej Jedynki otrzymali pamiątkowe statuetki, a byli to: Hanna Pasiak, Oskar Usyk oraz Wojciech Swerczyk. Warto przypomnieć, że sportowa rywalizacja, w obu kategoriach ww. Igrzysk, toczyła się przez cały rok szkolny, tj. od września 2023 r. do czerwca 2024 r.

20-06-2024

IV miejsce SP1 w finale strefy

Dnia 12 czerwca, w Pisarzowicach, odbył się finał strefy jeleniogórskiej w trójboju lekkoatletycznym klas czwartych. Mimo nieobecności dwóch naszych zawodników z podstawowego składu, dobry występ zanotowała reprezentacja SP1, plasując się na IV miejscu w stawce. Indywidualnie II miejsce zajęła Vanessa Grześków, a wśród chłopców na IV pozycji znalazł się Mateusz Balicki oraz VI miejsce przypadło Mateuszowi Krężelowi. Gratulujemy zajęcia wysokich lokat i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

20-06-2024

Certyfikat projektu „Polak ma essę!”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Polak ma essę!”. Jego celem było utrwalenie zdobytej wiedzy oraz nabywanie nowych umiejętności poprzez zabawę i integrację uczniów. W ramach programu uczniowie klas 5b i 4c przez cały rok szkolny rozwijali swoje umiejętności w zakresie języka polskiego oraz historii, realizując wybrane zadania. Dodatkowo projekt wspomagał rozwijanie naturalnej kreatywności u dzieci, umiejętności swobodnej wypowiedzi oraz wiary we własne możliwości.

20-06-2024

Niech żyje bal!

W piątek, 7 czerwca, odbył się długo oczekiwany przez naszą młodzież z klasy 8a – Bal Ósmoklasisty. Grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie byli tym razem gośćmi lokalnej restauracji „Tęczowa”. Zgodnie z tradycją SP1, bal został zainaugurowany narodowym tańcem – polonezem, do którego choreografię przygotowała pani Katarzyna Zając, a ósmoklasiści wykonali go perfekcyjnie. W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli też obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację, dokumentującą życie całej klasy oraz wysłuchać kilku słów od przyszłych absolwentów lubańskiej Jedynki i pani Dyrektor Beaty Myśliwiec. Wspaniała atmosfera towarzyszyła uczniom przez cały wieczór.

18-06-2024

Wybory do SU 2024

W czwartek, 13 czerwca, w lubańskiej Jedynce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W szranki o głosy koleżanek i kolegów stanęło troje kandydatów z kl. 7a: Aurelia Łyp, Paweł Kiełdanowicz oraz Maja Sałandyk. To nie były żadne przelewki, a kampania z prawdziwego zdarzenia w naszej szkole. Plakaty, programy wyborcze i wiele obietnic do spełnienia. Nasza młodzież mogła także zagłosować na specjalnych kartach oraz poczuć się – wreszcie – jak dorośli, wybierając swojego kandydata. Bowiem tutaj każdy głos był ważny i niezwykle cenny. Udział w wyborach wzięli tylko uczniowie z kl. 4-8 oraz grono pedagogiczne. Łącznie oddano aż 252 głosy.

18-06-2024

Bajkowy świat czarodziejów

W dniach 10-11 czerwca uczniowie kl. 4b i 5b poznali niezwykły świat czarodziejów Hugona Yorcka. O zamku w Mosznej krąży wiele legend. Mogliśmy przekonać się, że w każdej z nich tkwi ziarnko prawdy. Słynący z 99 wież i 365 pomieszczeń pałac oczarował naszych uczniów, nie tylko swym niesamowitym urokiem i bajkową architekturą, ale też rozległym parkiem z okazałymi dębami i lipami. Okazuje się, że w tym tajemniczym miejscu wszystko może się zdarzyć, a zaklęcia i mityczne stwory to „chleb powszedni”. Podczas wycieczki uczestnicy poznali świat fantasy niemal od podszewki, przeżyli niecodzienne przygody, wcielając się w postacie literackie oraz filmowe, wzięli udział w warsztatach o epickiej atmosferze.

13-06-2024

„Edukacja z wojskiem”

Dnia 10 czerwca uczniowie SP1 (z klas siódmych i ósmej) uczestniczyli w warsztatach w ramach programu edukacyjno-obronnego „Edukacja z wojskiem”. Podczas trzygodzinnego spotkania młodzież została wyposażona w treści z obszarów: wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się, m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia czy nawykami udzielania pomocy. „Edukacja z wojskiem” to projekt edukacyjno-obronny przygotowany oraz realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...