Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań

Szkoły Podstawowe

Aktualności:

20-03-2023

Aż 7 wyróżnionych prac naszych uczniów w II części projektu PCE „Mój wymarzony zawód”!

Do kwietnia br. młodzież z SP1 uczestniczy w Powiatowym Projekcie Edukacyjnym „Mój wymarzony zawód”, który organizuje Zespół PCE w Lubaniu. Skierowany jest do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych, wychowanków przedszkoli oraz SOSW. Składa się z trzech części. Każda z nich zaś kończy się wykonaniem specjalnego zadania przez zespoły z poszczególnych oddziałów. Należy dodać, że samodzielnie wymyślają i przygotowują swoje prace zaliczeniowe.

24-03-2023

Wyjście do Miejskiego Domu Kultury klas I-III

„Teatr to magia. Tu wszystko jest możliwe” W dniu 20 marca 2023r. aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia na scenie Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu zaprezentowali najmłodszym uczniom lubańskich szkół spektakl ,,Jak Rumcajs Cypiska uratował”.

24-03-2023

Światowy Dzień Liczby PI w SP1.

14 marca liczba Pi obchodzi swoje święto. Datę wybrano nieprzypadkowo – w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14 , co stanowi jej przybliżoną wartość. Liczba π lub ludolfina , to stała matematyczna, która określa stosunek długości obwodu koła, do długości jego średnicy. Święto Liczby Pi po raz pierwszy świętowano 14 marca 1988 roku w San Francisco w jednym z pierwszych centrów naukowych Eksploratorium.

24-03-2023

Losem rzuceni… – konkurs poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”

Tym razem uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział w eliminacjach szkolnych VI Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych” 2023. Forma konkursu upamiętnia pierwszą, smutną rocznicę masowej deportacji obywateli polskich na Sybir (1940 r.), dlatego przesłuchania miały na celu krzewienie wśród młodego pokolenia wiedzy historycznej i postaw patriotycznych, uwrażliwienie na piękno języka polskiego oraz kultywowanie pamięci o losach wszystkich zesłanych.

17-03-2023

Powiatowi Laureaci Dolnośląskich Konkursów „zDolny Ślązak”

W styczniu br. uczniowie lubańskiej „Jedynki” wzięli udział już w drugim, powiatowym, etapie „zDolnego Ślązaka” 2022/2023. Te konkursy przedmiotowe dla uczniów kl. IV-VIII szkół podstawowych, których organizatorem jest Dolnośląski Kurator Oświaty, są realizowane w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Za nami eliminacje powiatowe, w których nasi uczniowie zmagali się z wiedzą z różnych przedmiotów.

17-03-2023

Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP2

,,Podziwu godna liczba Pi..." - pod takim hasłem minął Międzynarodowy Dzień Liczby Pi w SP2.

16-03-2023

Dziewczęta na podium! Nasze wicemistrzynie w piłkę ręczną!

W dniu 8 marca, w Biedrzychowicach, odbył się drużynowy Finał Powiatowy w piłkę ręczną dziewcząt - w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się następujące szkoły podstawowe: Jedynka z Olszyny, Trójka z Olszyny i Jedynka z Lubania. Turniej rozegrano systemem – każdy z każdym. Wyniki rozgrywek: SP 1 Lubań – SP 3 Olszyna 4:5, SP 3 Olszyna - SP 1 Olszyna 16:4, SP 1 Lubań - SP 1 Olszyna 10:5. Kolejność końcowa: 1. miejsce – SP 3 Olszyna, 2. miejsce – SP 1 Lubań, 3. miejsce – SP 1 Olszyna. Awans do finału strefy: reprezentantki Trójki z Olszyny.

16-03-2023

SZKOLNY DZIEŃ KOBIET W JEDYNCE

Dnia 8 marca chłopcy z Samorządu Uczniowskiego (tj. Paweł Łuczak, Kacper Grzegorczyk oraz Paweł Kiełdanowicz) nie zapomnieli o tym świeckim, ale nadal popularnym święcie. Najpierw przygotowali upominki oraz kartki z życzeniami dla wszystkich Pań, a także dziewczynek ze szkoły. Następnie męskie trio – przez cały dzień – roznosiło je po klasach, by sprawić wielką radość wszystkim przedstawicielkom płci pięknej.

16-03-2023

Nasze trzecie miejsce w powiecie w piłce ręcznej chłopców!

W dniu 10 marca, w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Biedrzychowicach, odbył się Finał Powiatu Lubańskiego w piłce ręcznej klas V-VI w ramach Igrzysk Dzieci. Do turnieju zgłosiły się szkoły podstawowe z: Pisarzowic, Świeradowa Zdroju, Kościelnika, Trójka z Olszyny oraz Jedynka z Lubania. Mecze eliminacyjne zostały rozegrane w dwóch grupach: dwu– i trzyzespołowej.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...