Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
30-04-2013

Wydział Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań podejmuje wiele działań, aby uatrakcyjnić i wzmocnić współpracę z przedsiębiorcami. Do nich m.in. należy udział lubańskich przedsiębiorców w targach gospodarczych KONVENTA, które odbyły się 27 i 28 kwietnia br. Ich organizatorem było miasto Loebau w Niemczech.

Targi, o których mowa, odbywają się od 12 lat i noszą nazwę KONVENTA, związaną z odbywanymi posiedzeniami – konwentami - burmistrzów historycznego Związku Sześciu Miast Łużyckich, do którego należą: Lubań, Loebau, Kamenz, Goerlitz, Zittau i Bautzen.

28 kwietnia o godz. 9.00 przed oficjalnym otwarciem targów odbył się Konvent burmistrzów Związku. Miasto Lubań reprezentował Z-ca Burmistrza Miasta Lubań Mariusz Tomiczek. Podczas rozmów omówiono bieżącą sytuację związku, wspólne przedsięwzięcia, projekty na następne lata, jak również bieżącą sytuację gospodarczą miast.

O godz. 10.00 nastąpiło oficjalne otwarcie targów przez Przewodniczącego Biura KONVENTY – Jurgena Mietke. Udział wzięli burmistrzowie związku, starostowie regionu oraz politycy.

W trakcie trwania targów lubańscy przedsiębiorcy mieli okazję zaprezentować swoje firmy oraz własne produkty. Należy zaznaczyć, iż aktywny udział w targach naszych przedsiębiorców datuje się dopiero od dwóch lat. O tym, że warto uczestniczyć w tego typu przedsięwzięciach, świadczy zadowolenie, nawiązane kontakty oraz trwająca współpraca gospodarcza przez naszych przedsiębiorców.

Ogółem tylko w ciągu tych dwóch dni targi odwiedziło 30 tys. osób, którym swoje produkty i usługi oferowało ponad 200 wystawców z Niemiec, Polski, Czech i Węgier.

Na następne targi w Loebau zapraszamy za rok.


Red. /Anna Streit, Z-ca Naczelnika Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Miasta Lubań.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...