Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
27-05-2013

              20 maja br. grupa nastolatków przebywających w pobliżu schodów przy murach obronnych przy ul. Podwale, podczas swej „zabawy” postanowiła rzucić szklaną butelką w stronę pobliskiego chodnika. Rzucona przez jednego z chłopców butelka uderzając rozcięła głowę przechodzącej w tym czasie starszej kobiecie.


Nieletni mieli pecha, gdyż całe zdarzenie widział świadek, który o fakcie natychmiast poinformował przejeżdżający patrol lubańskiej Straży Miejskiej. Funkcjonariusze niezwłocznie wezwali Pogotowie Ratunkowe do poszkodowanej oraz ustalili świadków zdarzenia. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, gdy zorientował się, że rzucony przez niego przedmiot uderzył w starszą kobietę. Dyżurny Straży Miejskiej o całej sytuacji poinformował dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu. Te przykre zdarzenie ukazuje jak niebezpieczne stały się zabawy dzieci. Dlatego też Straż Miejska apeluje do rodziców, aby zwracali większą uwagę na to, w jaki sposób ich pociechy spędzają swój czas wolny. Podobne „zabawy” mogą się bowiem kończyć znacznie gorzej.

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...