18-06-2014

W niedzielę 29.06 na rynku wyrośnie gęsty las atrakcji dla rodzin, w którym duzi i mali będą mogli zarówno pysznie się bawić jak i poznać doskonałe leki na nudę i monotonię codzienności.  Impreza łączy naukę i zabawę. W lesie atrakcji czekać będą bezpłatne trampoliny, zjeżdżalnie, wodne kule, warsztaty artystyczne i muzyczne, wielkie maskotki i bańki mydlane, programy animacyjne i pokazy.

Ten wyjątkowy dzień rozpocznie parada Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Jej muzycy występują tak w kraju jak i za granicą biorąc udział w licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych.

Dla lubanian przygotowali pokaz musztry paradnej z tradycyjnymi instrumentami ludowymi. Zaproszeni muzycy z pewnością zaskoczą nas efektowną aranżacją oraz choreografią. Orkiestra rozpocznie w Ośrodku Specjalistycznych Szkoleń Straży Granicznej i przemaszeruje do centrum, gdzie odbędzie się główny pokaz.

Następnie w programie artystycznym na scenie zaprezentują się lubańskie przedszkolaki z niepublicznego „Słoneczka” i Akademii Malucha. Dla najmłodszych przeznaczony będzie także program animacyjny „Rodzina cyrkowe popisy zaczyna” i koncert zespołu „Applause”. Całość uświetni fireshow i parada w wykonaniu „Teatru, którego być nie powinno” ze Stronia Śląskiego. Całość zakończy się dancingiem.

Atrakcji będzie mnóstwo, ale prawdziwymi bohaterami imprezy będą aktywne rodziny i aktywni lubanianie, realizujący swoje ciekawe pomysły pasje i wizje poprzez działania społecznie. Na rynku zagoszczą reprezentanci ponad 20 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zapraszając do wspólnych, ciekawych działań i zarażając wszystkich pozytywnym wirusem aktywności. Impreza odbędzie się w ramach działania „Pozarządowy Lubań” realizowanego w „Programie Rewitalizacji Społecznej Śródmieścia Miasta Lubań” finansowanego ze środków UE.

(ŁCR)