Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
25-09-2014

W dniu 25 września 2014 roku, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się ślubowanie klas pierwszych.
Uczniowie tych klas zostali  oficjalnie przyjęci w poczet Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu.
Ceremonię uświetnili swoją obecnością licznie przybyli rodzice naszych uczniów.

Uroczystość, poprowadzona przez opiekuna SU panią Agnieszkę Janicką,   rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, a następnie odegraniem hymnu szkolnego. Potem nastąpił jej najważniejszy moment. Przedstawiciele klas wystąpili, by złożyć ślubowanie na sztandar szkoły.
  Po ślubowaniu głos zabrała p. dyrektor Jadwiga Gruszka, która życzyła młodzieży pomyślności i sukcesów w  nauce, podkreśliła również, aby zdobywanie wiedzy nie było dla niej tylko obowiązkiem, ale również pasją i sposobem na życie.
Pierwszoklasiści już przyzwyczaili się do pobytu i nauki w nowej szkole. Z obserwacji wynika, że czują się bardzo swobodnie. Musieli jednak przejść kilka prób, aby stać się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej.
Wspólnie ze swoimi wychowawcami wzięli  udział w „Otrzęsinach” i przeszli „tajną szkołę życia”. Konspiracyjne zmagania przygotowali agenci z  klasy III a pod dowództwem pani  Beaty Watras. Uczniowie klas pierwszych musieli wykazać się zręcznością, taktem, umiejętnościami tanecznymi oraz znajomością  filmów o  agencie z serii  James Bond.
Choć wszystkie klasy bohatersko stawiły czoła wyzwaniom, to jednak zwycięzcą  została klasa I b pod dowództwem pani Anny Jastrzębskiej.
Po otrzęsinach nastąpiła jeszcze mniej oficjalna  część  uroczystości, podczas której  bawiliśmy się wspólnie z rodzicami.

  Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy powodzenia i samych sukcesów!

D.Z. 

fot. Daniel Kucharczyk

 
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...