30-03-2015

Marzec nieodłącznie kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wszyscy z niecierpliwością jej oczekują – dłuższy dzień, piękna pogoda i słońce!!! Tak też było w piątek 20 marca w Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego, gdzie od samego rana panowało wielkie poruszenie.

Jak co roku uczniowie wszystkich klas zmagali się z różnymi konkurencjami w ramach Interdyscyplinarnego Turnieju o Puchar Dyrektora Szkoły „CHOCHOŁ”. Uczniowie, aby otrzymać puchar pełen słodyczy, musieli rywalizować w następujących konkurencjach:
a) prezentacja epok historycznych „Mówią wieki”. Każda klasa przygotowała prezentację danej epoki:
klasa Ia – starożytna Grecja
klasa IIa – średniowiecze w Europie
klasa IIb – średniowieczna Polska
klasa IIIa – Polska w epoce nowożytnej
klasa IIIb – epoka nowożytna (świat)
Wybór był trudny ale ostatecznie wygrała klasa Ia.
b) konkurs plastyczny – drużyny wykonywały pracę plastyczną na podstawie udostępnionych im ilustracji przedstawiających dzieła Stanisława Wyspiańskiego. Najładniejsze prace wykonali uczniowie z klasy Ia, IIa, IIb.
c) konkurs  zręcznościowy - reprezentacje klas miały do wyboru trzy różne zadania. Zadania te wybierali z pośród kilkunastu propozycji. Były to m.in. fasolowa sztafeta, bananowa niespodzianka, coś na ząb i wiele innych. W konkurencji pierwsze miejsce zdobyły następujące klasy: Ia, IIIa i IIIb.
d) turniej wiedzy Omnibus – trzyosobowe drużyny odpowiadały na dziesięć wylosowanych pytań z różnych dziedzin. Najlepiej odpowiadała  klasa II a.
e) rozgrywki w siatkówkę - drużyny klasowe rozgrywały mecze między sobą. Wygrała klasa IIIb.
W całym turnieju I miejsce zajęła klasa IIa.
Piątkowe  przedpołudnie było przepełnione pozytywną energią, młodzieńczą radością i głośnym dopingiem. Zapału i dobrego humoru nie zabrakło żadnemu uczniowi!
Gim.1