01-04-2015

W dniach otwartych które odbyły się 24 i 26 marca 2015 przybyli do Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Wyspiańskiego szóstoklasiści ze szkół podstawowych nr 2, 3, 4.

Na początek było powitanie na sali gimnastycznej, później odbywało się przedstawienie epoki historycznej – starożytność a następnie kabaret. Wszystkie grupy po szkole poruszały się po 6 klasach w których były następujące stanowiska. Stanowisko 1 – gry i zabawy ruchowe na Playstation , stanowisko 2 - chemiczno-fizyczne. Uczniowie oglądali doświadczenia chemiczne oraz fizyczne, stanowisko 3 - język migowy- uczyli się nazwy zwierząt, stanowisko 4 - warsztaty plastyczno-muzyczne, w tej sali śpiewali i robili ozdoby wielkanocne , stanowisko 5 - biologiczno-geograficzne , stanowisko 6 – matematyczne -gry i zabawy. 26 marca ze względu na duża liczbę uczniów była mała zmiana nie było stanowiska nr 2, doświadczenia odbyły się na sali gimnastycznej na samym początku.
Na pożegnanie każdy uczeń 6 klasy z ww. szkół otrzymali małe upominki.
Uczniów pożegnano śpiewem i żywiołowymi tańcami.

B.O.