25-09-2015

130 osób przybyło na koncert zespołu "Bądź Ciszą", promującego swoją debiutancką płytę, który odbył się 24 września w Kościele Maryi Panny w Lubaniu. Było to piękne, artystyczne podsumowanie projektu lubańskich poetów. Podczas koncertu nagrodzono zwycięzców i zwyciężczynie konkursu "Krajobrazy znad Kwisy", podsumowano dorobek plenerów literackich i snuto plany na wydanie książki.

Projekt Dolnośląskiej Grupy Literackiej Nurt „Plener literacki nad Kwisą” został pozytywnie oceniony w konkursie Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw. Grupa otrzymała maksymalną kwotę dofinansowania 5000 zł. W ostatnim tygodniu sierpnia odbyły się dwudniowe warsztaty literackie, które z wielkim zaangażowaniem przeprowadziła poetka Mirosława Szychowiak. Już na warsztatach ogłoszono konkurs „Krajobrazy znad Kwisy” na wiersz lub krótką formę prozatorską. Utwory wyróżnione w konkursie ukażą się drukiem w wydawnictwie poplenerowym.

Jury postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

W kategorii poezja- dorośli:
I miejsce Anna Ewa Klimowicz za wiersz ***(zwykły ranek...)
II miejsce Henryk Gil za wiersz "Kwisy nurt"
III miejsce Eugeniusz Siwczuk za wiersz "Kwisa"
wyróżnienie Krystyna Wajda za wiersz "Gdy..."

W kategorii poezja- dzieci i młodzież:
I miejsce Kornelia Mazur za wiersz "Krajobrazy znad Kwisy"
II miejsce Oliwier Stelzer za wiersz "Piękna nasza Kwisa cała"
III miejsce Anna Smusz za wiersz "Moje miejsce"

W kategorii proza- dorośli:
I miejsce Anna Nawrocka za utwór "Z listów do Wiktorii"