Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
03-12-2015

Sezon turystycznych imprez na orientację zakończony. W całym cyklu Pucharze Dolnego Śląska w Marszach na Orientację na 2015 rok uczestniczyło 421 zawodników z 16 klubów z całego Dolnego Śląska.

Lubań reprezentowany był przez Oddział Łużycki PTSM w składzie 3 zawodników w kategorii ELITA, 12 w kategorii SENIOR oraz 6 w kategorii DZIECIĘCEJ.  W kategorii ELITA lubańska drużyna zajęła 2 miejsce, w kategorii SENIOR również 2 miejsce a w kategorii DZIECIĘCEJ miejsce 4.  W drużynowej klasyfikacji generalnej Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację za 2015 rok lubańska drużyna sklasyfikowana została na 5 miejscu.  Indywidualnie najlepiej wypadł Tadeusz Sławiński w kategorii ELITA 5 m-ce, Anna i Wojciech Sławińscy w kategorii Senior wspólnie 9 miejsce.
W kategorii DZIECIĘCEJ na 217 startujących dobre miejsca zajęli: Hubert Bronowicki 11, Magdalena Sławińska 12, Alicja Goś 14, Bartłomiej Sławiński 16, Krzysztof Sławiński 20.
W przyszłym roku odbędzie się 8 zawodów pucharowych w tym jedne zawody odbędą się w Lubaniu pod nazwa MnO “Bukowa Góra 2016”.