Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
04-06-2016

Tradycją Gimnazjum nr 2 im. M.Kopernika w Lubaniu są coroczne obchody Dnia Europy. Celem tej imprezy jest przybliżenie kultury państw europejskich, ich tradycji i historii.

Przygotowania do Dnia Europy rozpoczęły się już dużo wcześniej, kiedy to przedstawiciele poszczególnych klas wylosowali państwa, które następnie zaprezentowali podczas występu na sali gimnastycznej. Uczniowie wykonali również plakaty dotyczące wylosowanego przez siebie kraju, charakterystyczną dla danego państwa potrawę oraz zaprezentowali krótki program artystyczny (taniec, piosenka, scenki kabaretowe).
Jury musiało ocenić każdy występ i przygotowane potrawy a następnie podliczyć punkty.
A oto tegoroczni zwycięzcy:
I miejsce – klasa III d (Finlandia)
II miejsce – klasa III a (Włochy)
III miejsce – klasa III b (Francja)

1 czerwca to, jak wszyscy wiemy, Dzień Dziecka. My również pamiętaliśmy o naszych szkolnych „dzieciach” i przygotowaliśmy z tej okazji rozgrywki sportowe uczniowie kontra nauczyciele, które odbyły się w dalszej części tego dnia. Uczestnicy musieli zmierzyć się w następujących konkurencjach: slalom na deskorolce i na hulajnodze, turlanie piłki lekarskiej, slalom z jajkiem, przechodzenie przez szarfę, przeciąganie liny, jedzenie różnych produktów na czas oraz dmuchanie balonów na czas.
W międzyczasie można było zjeść pyszne kiełbaski z grilla.
Jak co roku impreza była przednia, wszyscy świetnie się bawili.

A.S.

Video

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...