Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
14-06-2016

W tym roku, po raz pierwszy, Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Lubaniu wzięło udział w II krajowym wydaniu Nocy Bibliotek, które miało miejsce 4 czerwca 2016 roku. Głównym celem tej akcji było propagowanie czytelnictwa i bibliotek. Tegoroczne hasło to „Wolno czytać”.

Wolno – bo czytanie to nasz wolny wybór tego, co chcemy czytać, co lubimy czytać, co nas wzbogaca, porusza, co nam się przyda czy podoba.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 20 w sobotę, a zakończyliśmy o 6 rano w niedzielę.
Każdy z uczestników tej akcji przyszedł do biblioteki szkolnej z własną ulubioną książką (w niektórych przypadkach było to kilka książek), która następnie była prezentowana na forum grupy -okazało się, że o ulubionych książkach można mówić bardzo długo. Później powstały o nich mapy myśli, które można obejrzeć w naszej bibliotece. W czasie tej nocy nie tylko opowiadaliśmy o książkach czy je czytaliśmy. Oglądaliśmy także filmy, które powstały na podstawie znanych powieści: „Gwiazd naszych wina”, „Więzień labiryntu”, „Papierowe miasto”. W międzyczasie graliśmy w gry planszowe – Dixit, Milionerzy, Ego, Państwa – miasta. Tworzyliśmy niesamowite opowiadania korzystając ze „Story Cubes” i „Czarnych historii”. Były również kalambury. Taka noc to też dobra okazja do rozmów na wszystkie tematy, które i tak ostatecznie sprowadzały się do jednego tematu przewodniego – lubimy czytać i czytamy.
Wszyscy rewelacyjnie się bawili.
Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...