Przejdź do głównej treści strony
Invest in Lubań
16-06-2016

Święto miasta to czas, w którym każdy daje od siebie wszystko, co ma najlepsze. Na scenie w rynku zaprezentuje się wiele lubańskich talentów. Niektórzy są już starymi wyjadaczami, inni to nieco stremowani debiutanci. Warto przyjąć ich serdecznie i bić im brawo!

„Chapeau bas”
Czworo doskonale rozumiejących się muzyków – Kasia (wokal) i Paweł (gitara), Radek (wokal, gitara basowa) oraz Dawid (akordeon). Z wielką lekkością poruszają się w klimatach takich jak: soul, jazz, blues, bossanova, oraz muzyka bałkańska i romska. Słuchaczom obiecują ciarki na plecach…
"Chapeau bas" zagra na rozgrzewkę przed Nocą Świętojańską 24 czerwca (piątek) w rynku o godz. 17.00. Po ich koncercie impreza rozpocznie się na błoniach nad Siekierką.

Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Olszyna
Pełni charyzmy, zawsze energiczni, od lat dowodzą, że „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła”, potrafią skłonić do uroczystej zadumy, ale też rozbawić i rozbujać. Jej Kapelmistrz Andrzej Drozdowicz jest obecnie przewodniczącym Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Orkiestrę zobaczymy i usłyszymy 24 czerwca (w piątek) na rynku o godz. 20.15, gdy już przyjdziemy znad Siekierki Świętojańskim Korowodem.

wokaliści Miejskiego Domu Kultury w Lubaniu
Przez lata lubańska estrada była siłą nośną miejskiej kultury, a studio i scena na Kościuszki 4 przyciągały jak magnes głosy o różnej wysokości i barwie.
Tradycja ta żyje, o czym będzie można się przekonać już w sobotę o 15.00 na scenie w rynku, gdzie nasze wokalne talenty rozpoczną LAWĘ.

Najmłodsze gwiazdeczki
Występy sceniczne to dla maluchów wielkie wydarzenie, okazja popisania się i zabłyśnięcia przed rodziną. Przygotowania do nich trwają całymi tygodniami, scenariusze pozwalają się wykazać każdemu dziecku. Małe gwiazdeczki, w pełni zaangażowane, spontaniczne, radosne, ubrane w kolorowe kostiumy niejednego dorosłego mogłyby nauczyć jak się bawić.
Scenę zawojują tradycyjnie podczas Dnia Aktywnej Rodziny w niedzielę 26 czerwca. Już od godziny 15.00 oglądać będziemy prezentacje grup z aż sześciu miejskich i niepublicznych placówek (Żłobek Miejski, Bąbelkowo, Akademia Malucha, Przedszkole Niepubliczne „Słoneczne”, Przedszkola Miejskie nr 1 i 5)

Taneczne show
Dzięki telewizyjnym superprodukcjom umiejętności taneczne ostatnio są dużo bardziej doceniane – i słusznie. Grupy tańca nowoczesnego Mariusza Kozaka, działające przy Miejskim Domu Kultury w Lubaniu swoimi magicznymi ruchami naprawdę działają na emocje. Recepta na sukces to nadążanie za trendami, odpowiednia dramaturgia widowiska i wspaniała synchronizacja tańczących. Taneczny występ zobaczymy przed samym finałem Dni Lubania (koncert Leszczy) w niedzielę 26 czerwca o godzinie 19.00.

Ludzie z pasją
Dzień Aktywnej Rodziny DAR - 26 czerwca, niedziela, rynek, godz. 17.00-19.00
W ramach lubańskiego festiwalu kreatywności, jakim bez wątpienia jest niedzielny DAR, na scenie wystąpią utalentowani członkowie lubańskich stowarzyszeń. Pokażą nam, ile endorfin można wyprodukować, wychodząc do innych ludzi i oddając się twórczej pasji.

Reprezentacja LSA Odnowa
Zespół „POGODA DUCHA” Paweł Kołodziejczak i Maciek Tokarz 
tematyka abstynencka, własne utwory napisane przez wykonawców, gitarowe brzmienie, klimaty bluesowe i nie tylko
Złote Nutki z Akademii Seniora, działającej przy OWD – w ich repertuarze są rozrywkowe standardy, przeboje biesiadne i ludowe
Dolnośląska Grupa Literacka Nurt – mistrzowie żywego słowa, lokalni twórcy, prezentujący liryczne, refleksyjne, ale także satyryczne i frywolne utwory pisane sercem
Organizatorem LAWY i występów scenicznych w ramach Dni Lubania jest Miejski Dom Kultury w Lubaniu.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...