02-09-2016

31 sierpnia 2016 r. w Lubańskim Ratuszu z-ca Burmistrza Miasta Lubań Mariusz Tomiczek uroczyście wręczył Akty Nadania Stopnia Awansu Zawodowego dziesięciu nauczycielom, którzy zdali egzamin przed powołaną komisją egzaminacyjną, uzyskując tym samym stopień nauczyciela mianowanego.

Do grona nauczycieli mianowanych dołączyło 5 nauczycielek edukacji przedszkolnej: Katarzyna Śpiewak, Monika Bicka, Joanna  Misiurka, Anna Skwarek z PM 3 i Ewelina Wołoszyn-Stroczan z PM1. Spośród nauczycieli gimnazjalnych w gronie tym znaleźli się Sylwia Matusiak – nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum nr 2 i Magda Jarząb – nauczycielka geografii i biologii w Gimnazjum nr 1 i ksiądz Bartosz Och, pełniący w tej samej szkole rolę nauczyciela religii. Wśród nowo mianowanych nie zabrakło też pedagogów z lubańskich podstawówek, awans otrzymały także Katarzyna Zając, ucząca matematyki i zajęć komputerowych w SP nr 1 oraz Adriana Kilarska,  nauczycielka języka niemieckiego w SP nr 3. Ponadto nauczyciele złożyli uroczyste ślubowanie: "Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej." potwierdzając je podpisem. W uroczystości wręczenia awansów uczestniczyli również: Kierownik Referatu Edukacji Anna Zawłocka, Marzena Bleszcz – inspektor w Referacie Edukacji oraz dyrektorki placówek, w których zatrudnieni są nowo mianowani nauczyciele.  Składając gratulacje zastępca burmistrza Lubania życzył satysfakcji z osiągnięć w pracy zawodowej, a także wytrwałości w kontynuacji podejmowanych wyzwań i dalszych awansów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.