13-10-2016

Na początku każdego roku szkolnego dzieci uczą się, jak należy zachowywać się w pobliżu ulic oraz na przejściach dla pieszych.

W ramach edukacji najmłodszych w tym kierunku do naszej placówki przybyli policjanci lubańskiej drogówki.

Pod koniec września funkcjonariusze uczestniczyli w spotkaniu z uczniami klas pierwszych i drugich. Zajęcia odbyły się nie tylko w szkolnych ławkach, ale też na pobliskim przejściu dla pieszych, gdzie dzieci dowiedziały się między innymi tego, jak ważna jest ostrożność podczas przechodzenia przez jednię. Najważniejszym celem spotkania było bezpieczeństwo. Policjant przypomniał dzieciom elementarne przepisy drogowe oraz omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia znaków odblaskowych. W dalszej części uczniowie wysłuchali relacji gości z przebiegu ich codziennej służby. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały mnóstwo pytań.

Dzięki takim spotkaniom każdy uczestnik prelekcji będzie ekspertem w dziedzinie odpowiedniego i bezpiecznego zachowania się na drodze, policjant będzie kojarzył się maluchom z osobą, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

I.S.,zdj.B.K.